Kita: Szanse, że Trump zostanie skazany to jest około 30% i to jest dużo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita

/ Fot. YouTube/MediaNarodowe

– Szanse, że Trump zostanie skazany to jest około 30% i to jest dużo – ocenił Kacper Kita z portalu “Nowy Ład na antenie Mediów Narodowych.

Gość red. Agnieszki Jarczyk odniósł się do nowego prezydenta USA. – Biden jest człowiekiem krwią z krwi i kością z kości z establishmentu. To człowiek, który w polityce na szczeblu ogólnokrajowym jest od 50 lat. Senatorem został 48 lat temu. Przez cały ten czas zawsze odwoływał się do centrowej narracji na zasadzie, że on jest takim “Joe dla zwykłego człowieka, który nie chce konfliktów, który jest rozsądny”. To jest takie umiarkowane centrum. On się tak zawsze przedstawiał – powiedział. – Z tym, że na przestrzeni dekad amerykańska lewica przesuwała się światopoglądowo na lewo, w związku z czym Biden też przesunął się na lewo – zaznaczył.

Kacper Kita poruszył także kwestię impeachmentu byłego prezydenta Donalda Trumpa. – Musimy zauważyć różnicę między tym, jak wyglądał pierwszy proces Trumpa, na przełomie 2019 i 2020 roku w sprawie ukraińskiej – ocenił. – Pierwszy proces przebiegał tak, że to było po prostu przedstawienie. Demokraci w Izbie Reprezentantów przegłosowali zarzuty, postawili Trumpa w stan oskarżenia. Natomiast Republikanie w Senacie całą procedurę przeprowadzili maksymalnie szybko, odmówili wysłuchania jakichkolwiek świadków. Obie strony dostały maksymalnie kilka dni na przedstawienie swoich argumentów, a później Senat błyskawicznie uniewinnił Trumpa – zrelacjonował. – Wszyscy od początku do końca wiedzieli, że ten proces to tylko przedwyborczy teatrzyk. Republikanie wtedy, nie wiedząc jeszcze, czy Trump uzyska drugą kadencję pragmatycznie współpracowali z Trumpem – zauważył.

Jego zdaniem obecnie sytuacja wygląda odmiennie. – To jest szalenie ciekawe. Nie wiemy, czy Republikanie zdecydują się na skazanie Trumpa – stwierdził. – Wiemy, że kilku na pewno zagłosuje za, tych najbardziej wrogich Trumpowi i wiemy, że kilku, tych najbardziej oddanych Trumpowi, zagłosuje przeciw. Wszyscy, którzy są w środku, a to jest około 30 senatorów, o nich nie wiemy jak zagłosują. Wystarczy, żeby kilku z nich zagłosowało za, żeby Trumpa skazać – zaznaczył.

W połowie stycznia republikański senator Rand Paul zapowiedział, że jeśli przedstawiciele jego partii przyczynią się do impeachmentu Donalda Trumpa, „jedna trzecia Republikanów opuści partię”. Więcej o tym pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY