Prokuratura wszczęła śledztwo ws. obrazy uczuć religijnych przez “Wysokie Obcasy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– W styczniu 2021 r. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostało wszczęte dochodzenie w sprawie o czyn z art. 196 k.k. – poinformowała „Nasz Dziennik” Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o obrazę uczuć religijnych dokonaną przez “Wysokie Obcasy”.

W jednym z numerów “Wysokich Obcasów”, dodatku do wydawanej przez Agorę “Gazety Wyborczej” zamieszczono wywołującą kontrowersję grafikę. Przedstawiała ona Matkę Bożą trzymającą czarną parasolkę, a jej twarz była zasłonięta czarną maseczką z czerwoną błyskawicą. To symbolika aborcjonistycznych protestów odbywających się w Polsce. W ostatnich dniach “Ogólnopolskie Strajk Kobiet” zmienił jednak kolorystykę – na zieloną, spójną z międzynarodową symboliką aborcjonistów. “Wysokie Obcasy” grafikę publikowały jeszcze w momencie, gdy obowiązywała stara kolorystyka.

– Wolność religijna nie istnieje tylko na papierze. Musi być też realnie chroniona przed naruszeniami ze strony lewackich bojówkarzy – zarówno tych fizycznych, jak i tych medialnych. Przedstawienie przez „Gazetę Wyborczą” wizerunku Najświętszej Maryi Panny z parasolką, w maseczce z nazistowską błyskawicą w oczywisty sposób wypełnia znamiona przestępstwa obrazy uczuć religijnych z art. 196 k.k. Wszczęcie przez prokuraturę śledztwa w sprawie tej skandalicznej grafiki opublikowanej w „Wysokich Obcasach” jest więc jedyną możliwą decyzją – podkreślił dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Zobacz także: Facebook nie pozwala katolickiemu zakonnikowi promować hospicjów perinatalnych

Romanowski wyraził nadzieję, „że w tej sytuacji również polskie sądy staną na wysokości zadania”. – A ich ewentualne wyroki pozwolą zapobiec aktom chrystianofobii w przyszłości. To jest kwestia ochrony naszych wartości,
ochrony wolności, której ogromnie istotnym elementem jest wolność sumienia i wolność religijna – stwierdził.

– Tak jak haniebną prowokacją było wykorzystanie osoby Matki Bożej w zaprezentowanej w „Gazecie Wyborczej” grafice, tak samo ciągiem dalszym tej samej prowokacji są próby usprawiedliwienia tego wyboru przez autorów tej prowokacji i nieudolne przekonywanie społeczeństwa, że Maryja może być symbolem tzw. strajku kobiet. Przypomnijmy, że jednym z głównych postulatów „strajku kobiet” było domaganie się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, czyli do jednego z najcięższych grzechów, jaki może popełnić człowiek. Wykorzystanie postaci Maryi, która, jak głosi jeden z katolickich dogmatów, nigdy nie popełniła najmniejszego grzechu, jest oczywistym aktem obrazoburstwa – ocenił ks. Sławomir Kostrzewa, duszpasterz i kulturoznawca.

“Nasz Dziennik”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY