Trump nie opuszcza polityki. Zadeklarował Republikanom swoją pomoc

Dodano   0  
  Loading

Lider republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów, Kevin McCarthy spotkał się z byłym przywódcą Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przyjął kongresmena w swojej rezydencji na Florydzie. Zadeklarował on udzielenie wsparcia republikanom podczas zbliżających się wyborów do amerykańskiego Kongresu.

Popularność byłego Prezydenta USA, pomimo przegranej w wyborach z Joe Bidenem, wcale nie zmalała. Ten fakt nie umyka wielu ważnym politykom w Partii Republikańskiej, która pragnie to wykorzystać przy okazji zbliżających się wyborów do Kongresu, które odbędą się w niektórych Stanach już w 2022 roku.

Zobacz także: Dziambor o #otwieraMY: Nie mają wyjścia. Albo otworzą teraz, albo nigdy

Choć Donald Trump posiada we własnym ugrupowaniu otwartych politycznych wrogów na czele z senatorem Mittem Romneyem oraz liderem mniejszości senackiej Michem McConnellem, to jednak były amerykański przywódca posiada grono oddanych polityków.

Trump pomoże republikanom odnieść zwycięstwo

Jednym z liderów Partii Republikańskiej jest lider mniejszości w Izbie Reprezentantów, kongresmen Kevin McCarthy. Kalifornijski polityk udał się do rezydencji byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych ulokowanej na Florydzie. Po spotkaniu obu liderów Republikanów poinformowano o planach tego ugrupowania w sprawie nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Donald Trump zadeklarował swoje jednoznaczne wsparcie dla republikańskich kandydatów na senatorów i kongresmenów w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej.

“Popularność prezydenta Trumpa nigdy jeszcze nie była tak duża jak dziś. Jego poparcie dla republikańskich kandydatów ma większe znaczenie niż jakiekolwiek inne wsparcie w przeszłości” – czytamy w komunikacie prasowym biura byłego lidera Stanów Zjednoczonych.

Mimo, że krótko po ataku na Kapitol senator McCarthy krytykowała podjęte działania prezydenta Trumpa, to po przeanalizowaniu sytuacji wycofał się ze swojej krytyki. Natomiast po spotkaniu na Florydzie skrytykował polityków Partii Demokratycznej za ich oskarżenia względem Trumpa, który obecnie jest zwykłym obywatelem USA i emerytowanym prezydentem.

W poniedziałek Izba Reprezentantów przekazał formalnie wniosek o impeachment na ręce Senatu. Natomiast 8. lutego ma rozpocząć się proces Donalda Trumpa w amerykańskiej Izbie Wyższej. Demokraci oskarżają byłego przywódcę o jawne wspieranie ataku na Kapitol.

tvp.info

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY