Biden cofnął dekret Trumpa o aborcji. Powraca finansowanie mordu dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Obecny Prezydent USA Joe Biden cofnął dekret o zakazie państwowego dofinansowania organizacji zajmujących się aborcją dzieci na terenie Stanów Zjednoczonych. To rozporządzenie zostało wprowadzone przez jego poprzednika Donalda Trumpa w 2017 roku. Biały Dom w swoim komunikacie prasowym wspomniał o “niedrogiej opiece zdrowotnej”.

Amerykański przywódca od początku swojej kadencji wykazuje dużą aktywność związaną z wydawaniem dekretów prezydenckich. Najczęściej związane są one z przywracaniem pierwotnych regulacji, które miały miejsce przed 45. Prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Zobacz także: Honduras wzmacnia konstytucyjną ochronę życia ludzkiego

Teraz podobny los spotkał dzieci nienarodzone, które były chronione od 2017 roku specjalnym dekretem, powstrzymującym dofinansowanie klinik aborcyjnych – w tym największej Planet Parenthood – z budżetu państwa. Prezydent Joe Biden postanowił bowiem cofnął dekret swojego poprzednika.

Biden – katolik, promujący morderstwo dzieci

Joe Biden potwierdził regułę, która sprawdza się przy zmianie z republikańskiego lidera, na demokratycznego, który znosi dekrety chroniący życie nienarodzonych dzieci.

“Dziś Prezydent Biden podtrzymał swoje zaangażowanie w ochronę zdrowia kobiet wydając prezydenckie memorandum. Uchyla ono globalną zasadę kneblowania i podejmuje kroki w celu ochrony i rozszerzenia dostępu do opieki w zakresie reprodukcji” – czytamy w komunikacie Białego Domu.

Teraz Departament Zdrowia, któremu przewodzi Norris Cochran ma 30 dni na przywrócenie stanu prawnego sprzed prezydentury Donalda Trumpa. Wówczas to dopiero organizacje zajmujące się mordowaniem dzieci nienarodzonych otrzymają wsparcie finansowe od obecnej administracji rządowej.

Oprócz tego przywraca on Amerykanom możliwość zapisywania się do powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej tzw. Obamacare – “Dla prezydenta Bidena to sprawa osobista. Ponieważ nadal walczymy z COVID-19, jeszcze ważniejsze staje się to, by Amerykanie mieli dostęp do niedrogiej opieki zdrowotnej” – napisano.

Amerykańscy biskupi wydali oświadczenie krytykujące postawę jednego z wiernych Kościoła Katolickiego, tj. amerykańskiego Prezydenta. Uznali oni tą decyzję za niezgodna z nauczaniem Chrystusa – “To bolesne, że jedna z pierwszych decyzji prezydenta stanowi aktywne promowanie destrukcji życia ludzkiego w krajach rozwijających się” – oświadczył przewodniczący Komisji do Spraw Działań w Obronie Życia Konferencji Biskupów Katolickich USA, arcybiskup Joseph Naumann.

wp/tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY