REKLAMA

Gates: „Nie mam wątpliwości. Nowe pandemie nadejdą”

REKLAMA

Na łamach niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung” ukazał się wywiad z szefem Microsoft. Bill Gates przewiduje, że prędzej czy później nadejdą nowe pandemie – groźniejsze niż koronawirus. Uważa, że świat musi być na nie przygotowany.

W ostatnim roku szef giganta informatycznego Microsoft wielokrotnie udzielał swojego głosu w sprawie trwającej epidemii koronawirusa. Niejednokrotnie w swoich wypowiedziach zawierał kontrowersyjne opinie w temacie radzenia sobie z tym problemem, poprzez większą kontrolę ludzi jak na przykład specjalne paszporty dla zaszczepionych osób. Tylko one mogłyby wówczas podróżować po świecie, stojąc wyżej w hierarchii społecznej.

Zobacz także: Izrael: Wbrew zaleceniom producenta szczepienia kobiet w ciąży i dzieci

Teraz na łamach niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung” Bill Gates podzielił się opinią, w której ostrzega świat przed następnymi groźnymi pandemiami – „Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani” – powiedział.

Gates radzi światowym rządom

Miliarder powiedział również, że pandemie stały się dla świata naturalnym cyklem do jakich należy się przyzwyczaić i dostosować. Porównywał je do naturalnych katastrof oraz zmian klimatu. Jednocześnie wyraził swój podziw dla naukowców za tempo przygotowania szczepionki na COVID-19.

„To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie” – podkreślił Gates zarazem, że należy się przeciwstawić próbom nacjonalizacji szczepionek, stawiając na ich powszechny i globalny dostęp jak i również wymianę naukową.

W jego ocenie szefowie państw i rządów muszą zadbać o sprawiedliwe rozdzielanie szczepionek, bowiem żadnego kraju nie wolno pozostawić samotnym w walce z koronawirusem.

tvp.info

REKLAMA

Komentarze