Amazon wchodzi na polski rynek e-sprzedaży. Otwarto witrynę dla sklepu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykański gigant korporacyjny należący do Jeffa Bezosa po wielu latach pobytu w Polsce otworzy własne sklepy internetowe. Amazon do tej pory posiadał w naszym kraju wyłącznie centra logistyczne, w których zatrudnia już przeszło 18 tysięcy osób. Spółka otwarła już dla przedsiębiorców swoją witrynę internetową oraz podpisała umowę z InPostem.

Jeff Bezos działa na polskim rynku od 2014 roku, gdy powstawały w naszym kraju pierwsze centra logistyczne (pod Poznaniem i Wrocławiem – red.). W ogromnych halach zatrudniono do tej porty 18 tysięcy pracowników, którzy codziennie sortują i wysyłają paczki do różnych zakątków Polski i Europy.

Zobacz także: Konfederacja chce likwidacji obowiązkowych składek ZUS

W listopadzie 2020 roku “Puls Biznesu” wyjawił, że Amazon rozszerzył swoją umowę z InPostem. Dzięki temu paczki były dostarczane z Niemiec prosto do Paczkomatów. Spółka nie informowała o nowym wymiarze współpracy, aż do dzisiaj gdy ogłoszono to w specjalnym komunikacie.

Amazon uruchamia polska stronę e-sprzedaży

Amerykańskie przedsiębiorstwo ogłosiło dzisiaj, że od 27. stycznia uruchomiono dla przedsiębiorców specjalną opcję do sprzedaży swoich produktów w polskiej wersji językowej. Mogą się tam rejestrować nie tylko polskie firmy, ale również te o zasięgu globalnym.

“Ponad 50 proc. towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach” – czytamy w komunikacie.

Dalej możemy się dowiedzieć o ilości małych i średnich przedsiębiorstw, które współpracują z Amazonem. Pochwalono się również szybkim rozwojem, a także wiele miliardowym nakładem na stałą rozbudowę infrastruktury, narzędzi i usług.

“Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok” – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE.

Amerykanie stworzyli ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.

W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów.

buisnessinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY