Nikt nie chciał pomóc bezdomnej kobiecie w ciąży. Interweniuje katolicka fundacja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fundacja Małych Stópek ze Szczecina zaangażowała się w pomoc bezdomnej kobiecie w ciąży. – Ciekawe, że nikt jej pomocy nie zaoferował ale dwa razy usłyszała, że mogą jej załatwić tabletki poronne. Ot taka pomoc – poinformował ks. Tomasz Kancelarczyk.

Fundacja prosi wszystkie osoby dobrej woli o wpłaty, żeby uzbierać na wsparcie finansowe dla potrzebującej kobiety. Organizacja od lat organizuje wsparcie dla kobiet oczekujących narodzin dziecka, m.in. poprzez akcję “Paczuszka dla maluszka”. Prowadzący fundację ks. Tomasz Kancelarczyk często w mediach społecznościowych umieszcza informacje o konkretnych przypadkach kobiet, z prośbą o wsparcie w zebraniu potrzebnych pieniędzy, albo pomocy w innej formie.

Tym razem Fundacja Małych Stópek pomaga bezdomnej kobiecie w ciąży. – Najpierw telefon od sióstr Kalkucianek z informacją o tym, że jest u nich młoda kobieta w trzecim miesiącu ciąży, która nie ma gdzie się podziać, bo jest bezdomna. Przez ostatni czas mieszkała w jakichś pustostanach, ale troska o życie nienarodzonego dziecka kazała jej szukać ratunku. Siostry nie mają warunków do zamieszkania kobiet, tym bardziej w ciąży, ponieważ u nich są sami mężczyźni. Skierowałem więc siostry do najbliższego domu samotnej matki. Tak też się stało – zrelacjonował ks. Kancelarczyk.

Zobacz także: Kapsuły dla bezdomnych – innowacyjny projekt niemieckiego miasta, przedsiębiorców i Caritasu

– Dzisiaj wróciła do mnie ta sprawa, ale z prośbą o finansowe wsparcie na utrzymanie tej kobiety nie tylko do porodu, ale i na następne miesiące jej zamieszkania w tym miejscu – poinformował. – Na moje zapytanie czy nie ma innych źródeł pomocy usłyszałem, że była ona w miejskim ośrodku ale, że nie tylko nie ma miejsca zamieszkania ale i nie ma odpowiednich dokumentów w tym zameldowania. Wszyscy umywają ręce, mówiąc że nic nie mogą w tej sprawie zrobić – napisał.

– Czy my również nie możemy nic zrobić w tej sprawie? Utrzymanie jednej osoby w takim miejscu kosztuje około dwa tysiące za miesiąc i wcale nie chodzi o wyżywienie, prąd i ciepło, ale o etaty osób zatrudnionych – stwierdził kapłan. – Kto może niech pomoże wpłacając kilka złotówek na konto fundacji, a do mnie na mój tel. nr 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne – zaapelował.

– Ciekawe, że nikt jej pomocy nie zaoferował ale dwa razy usłyszała, że mogą jej załatwić tabletki poronne. Ot taka pomoc – zwrócił uwagę.

Dla chcących udzielić wsparcia:

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA
inne formy wpłaty https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY