Konfederacja chce likwidacji obowiązkowych składek ZUS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Konfederacja może niebawem zniknąć z Facebooka / Fot. Twitter

– Konfederacja proponuje projekt ustawy, który zlikwidowałby obowiązkowe ubezpieczenie społeczne – powiedział Sławomir Mentzen, członek Rady Liderów Konfederacji i prezes Kongresu Polskiego Biznesu.

Politycy Konfederacji przedstawiają postulaty, które ich zdaniem miałyby pomóc polskim przedsiębiorcom w trudnym okresie, jaki obecnie przechodzi gospodarka. – Jedyną sensowną odpowiedzią na to, co się dzieje, jest wspieranie polskich drobnych przedsiębiorców, a przynajmniej nieprzeszkadzanie im, tak żeby mieli jakiekolwiek szanse w rywalizacji z wielkimi, międzynarodowymi firmami oraz ze spółkami Skarbu Państwa – przekonywał Mentzen. Konfederacja postuluje też zmiany w kwestii ulgi abolicyjnej.

Skarbnik ugrupowania, mec. Michał Wawer przypomniał, że w 2014 roku weszła w życie umowa o zabezpieczeniu społecznym między Polską i Ukrainą. Jak mówił, gwarantuje ona, że “ZUS ma obowiązek wypłacać obywatelom Ukrainy zamieszkałym w Polsce emeryturę minimalną, pokrywaną z pieniędzy polskich przedsiębiorców i polskich pracowników, którzy w Polsce swoje ciężko zarobione pieniądze oddają w postaci składek ZUS do państwa”. Konfederacja postuluje wycofanie się z tego porozumienia.

Zobacz także: Pomorski klub ominął obostrzenia. Właściciel dziękuje Jackowi Kurskiemu

– Polacy, którzy przynajmniej częściowo zostali już wypchnięci za granicę, są pozbawieni ulgi abolicyjnej i zmuszani do tego, żeby w momencie, kiedy do Polski wracają np. z pracy sezonowej, płacić tutaj na miejscu dodatkowy podatek dla Polaków pracujących za granicą – zauważył Wawer. W tym wypadku Konfederacja chciałaby, aby wprowadzić abolicję podatkową.

– Polacy są wypychani za granicę, zachęcani do tego, żeby ci, którzy już pracują okresowo (za granicą), żeby wyjechali na stałe, a jednocześnie tworzy się dla obywateli Ukrainy, również dla obywateli krajów azjatyckich, system zachęt do tego, żeby do Polski przyjechali i objęli miejsca pracy, objęli miejsca w życiu społecznym i gospodarczym opróżnione przez Polaków wypchniętych za granicę. Taki system proponuje nam Prawo i Sprawiedliwość, taki system realizuje ręka w rękę z Platformą Obywatelską – przekonywał skarbnik Konfederacji. – Na to naszej zgody nie ma – podkreślił.

businessinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY