Piłkarze Augsburga rocznicę wyzwolenia Auschwitz uczczą kolorami LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Zawodnicy FC Augsburg, klubu występującego w niemieckiej Bundeslidze zdecydowali się wyeksponować flagi ruchu LGBT. Wszystko z okazji “Dnia Pamięci w niemieckiej piłce nożnej”, obchodzonego w rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz.

“Dzień Pamięci w niemieckiej piłce nożnej” jest obchodzony z inicjatywy stowarzyszenia “Nigdy Więcej”. W tym roku jest poświęcony osobom piętnowanym w III Rzeszy z uwagi na swoją orientację seksualną. Z tej racji piłkarze użyją kolorów ruchu LGBT.

76. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz przypadnie w najbliższą środę. Obchody “Dnia Pamięci” piłkarze Augsburga rozpoczęli już dzisiaj, w meczu przeciwko Unionowi Berlin. Opaskę w kolorach flagi LGBT miał założoną kapitan zespołu. Dodatkowo, w takich samych barwach były chorągiewki w narożnikach boiska.

Zobacz także: Biden wprowadza transpłciową politykę do szkół

Z kolei w środę cały stadion zespołu FC Augsburg zostanie podświetlony w kolory ruchu LGBT. Tego dnia odbędzie się również premiera podcastu stworzonego przez kibiców Augsburga. Pierwszy odcinek zatytułowano „Gdzie do cholery są inni? – Dlaczego nie wyjdą aktywni zawodowcy piłkarscy?”. Wezmą w nim udział Thomas Hitzlsperger i Marcus Urban, piłkarze publicznie przyznający się do swojego homoseksualizmu.

fronda.pl, interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY