REKLAMA

Biden zapowiada: 300+ na dziecko

REKLAMA

Administracja nowego amerykańskiego prezydenta przygotowuje program wsparcia amerykańskich rodzin. Joe Biden chciałby, żeby otrzymywały one 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko do 6 roku życia, a 250 dolarów na pociechę w wieku 6-17 lat.

Początkowo wsparcie ma zostać ustanowione na rok. Jednak Demokraci liczą, że te zasiłki na dzieci staną się stałym programem rządowym, który będzie kontynuowany w przyszłych latach. Joe Biden i jego współpracownicy przewidują, że po roku Kongres przedłuży nowy program pod presją polityczną.

Zobacz także: Biden wprowadza transpłciową politykę do szkół

Według szacunków bezpartyjnego Komitetu Odpowiedzialnego Budżetu Federalnego wdrożenie nowej propozycji zwiększy deficyt federalny nawet o 120 miliardów dolarów rocznie. Z kolei według naukowców z Columbia University może ograniczyć ubóstwo dzieci w Stanach Zjednoczonych o ponad 50.

Inicjatywa ma być częścią szerszego planu ratunkowego o wartości 1,9 biliona dolarów. Jego powstanie jest związane z kryzysem wywołanym przez koronawirusa. Prace nad ostatecznym kształtem nowych przepisów jeszcze trwają.

natemat.pl, washingtonpost.com

REKLAMA

Komentarze