Antifa protestowała w USA… przeciw Bidenowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden.

/ Fot. Twitter/ screen

Manifestacja Antify w Portland, największym mieście stanu Oregon w USA, zamieniła się w zamieszki i bitwę z policją. Bojówkarze szli z transparentem: „Nie chcemy Bidena. Chcemy pomścić policyjne morderstwa, imperialistyczne wojny i faszystowskie masakry”. Podobne protesty odbyły się m.in. w Denver i Seattle.

Manifestanci z Portland w USA byli ubrani na czarno, byli zamaskowani oraz wyposażeni w pałki. Część z nich miała też improwizowane tarcze. Dość szybko doszło do przepychanek między uczestnikami a funkcjonariuszami policji. Policjanci na miejscu zabezpieczyli m.in. kilka pałek i nóż.

Protestujący zaatakowali miejscową siedzibę Partii Demokratycznej. Powybijali szyby w oknach. Natomiast na fasadzie napisali obraźliwe hasło: „F**k Biden”.

Później “Antifa” przemaszerowała pod gmach Służby Imigracyjnej i Celnej (ICE) gdzie domagano się jej rozwiązania i otwarcia granic. Co ciekawe, sam Biden zapowiedział szeroko zakrojone zmiany w amerykańskim prawie migracyjnym, mające doprowadzić do zalegalizowania pobytu 11 milionów migrantów. Najwyraźniej protestującym to nie wystarczyło.

Budynek ICE został obrzucony kamieniami i jajami. Doszło tam do poważniejszych starć z funkcjonariuszami policji federalnej, którzy kolejny raz używali gazu łzawiącego. Doszło do aresztowań.

W Denver i Seattle, gdzie także doszło do podobnych manifestacji, m.in. spalono flagi USA i powybijano szyby w oknach okolicznych budynków.

kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY