Radny z PiS zawieszony w prawach członka. Znęcał się nad rodziną!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do zatrzymania 36. letniego mężczyzny z Legnicy. Sprawcą zamieszania okazał się być radny oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. Jacek Baczyński z relacji świadków miał znęcać się nad rodziną. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński natychmiast zawiesił go w prawach członkowskich, a politykiem ma zająć się rada dyscyplinarna.

Prezes Jarosław Kaczyński zareagował na doniesienia “Gazety Wrocławskiej” o zatrzymaniu 36 -letniego polityka Prawa i Sprawiedliwości z Województwa Dolnośląskiego. Na wniosek Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, a zarazem pełnomocnika okręgowego w Legnicy, Jacek Baczyński został zawieszony w ramach członkowskich. Jego przypadkiem zajmie się teraz rada dyscyplinarna partii.

Zobacz także: Belgia: Jedna trzecia populacji pochodzi ze środowisk migracyjnych

“Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Jacka Baczyńskiego, szefa klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego” – poinformował szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Radny PiS awanturował i znęcał się nad rodziną

Wczoraj około godziny 20. w jednym z legnickim mieszkań interweniowała lokalna policja, która przyjechała na zgłoszenie. Rzecznik legnickiej policji nie ujawniła tożsamości zatrzymanego, lecz opisała wyłącznie powód i przebieg interwencji.

“36-latek miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny. Policjanci sporządzili niebieską kartę oraz odizolowali mężczyznę od rodziny. Został on prewencyjnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzenia” – skomentowała Jagoda Ekiert.

Jacek Baczyński to pochodzący z Legnicy działacz Prawa i Sprawiedliwości. Z partią związany jest od 2003 roku. Najpierw jako przewodniczący Forum Młodych PiS w Legnicy, a od 2004 roku członek partii. W 2006 roku został wybrany radnym Rady Miejskiej Legnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W kadencji 2006-2010 pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego Komisji Kapituły i Statutu, a następnie Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. W 2010 i 2014 roku został ponownie wybrany radnym Rady Miejskiej Legnicy, gdzie przez kolejne dwie kadencję pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich i Rodziny. Przez 3 kolejne kadencję był najmłodszym radnym Legnicy.

Gazeta Wrocławska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY