REKLAMA

Palestyna: Izraelskie czołgi ostrzelały nocą Strefę Gazy

REKLAMA

Palestyńczycy twierdzą, iż izraelskie czołgi ostrzelały Strefę Gazy. Celem artylerii Izraela były budynki cywilne. Palestyna jest przerażona kolejną nocą ataków.

Lokalne palestyńskie źródła informują, iż izraelskie czołgi ostrzelały wiele miejsc w Strefie Gazy. Jednym z celów był dom mieszkalny, w którym spała rodzina. Miała to być już druga z rzędu noc przerywana pociskami izraelskiej artylerii. Palestyńskie media podały, że nie było ofiar w wyniku izraelskiego ostrzału, ale we wtorek w nocy wyrządzono szkody materialne w domu znajdującym się w obozie dla uchodźców w Maghazi.

„Pięcioosobowa rodzina Abu Mazena Abdel-Jawada spała, gdy izraelskie czołgi wycelowały w pokój zbudowany na dachu ich trzypiętrowego domu. Krewny rodziny, Tayseer Abdel-Jawad, powiedział palestyńskiej agencji prasowej Maan, że dach domu się zawalił, ale rodzina przetrwała bez szwanku” – informuje AL Jazeera. „Bombardowanie spowodowało ogromne zniszczenia wewnątrz domu” – powiedział. „Rodzina cudem uniknęła pewnej śmierci”.

Przeczytaj również: Izrael: Nowe miasto wciąż będzie nosić imię Donalda Trumpa. „Amerykańska polityka wewnętrzna jest nieistotna”

Okazuje się, iż izraelskie czołgi celowały również w punkty obserwacyjne i lokalizacje na wschód od Beit Hanoun, Beit Lahia i Deir Al-Balah. Izraelska armia miała podać, iż czołgi ostrzelały pozycje Hamasu po tym, jak Palestyna rzekomo wystrzeliła rakietę w kierunku Izraela. „Późnym wieczorem rakieta została wystrzelona ze Strefy Gazy na terytorium Izraela” – podała armia w oświadczeniu na WhatsApp.

„W odpowiedzi izraelskie czołgi uderzyły w pozycje Hamasu” na południu Strefy Gazy. Wcześniejsze oświadczenie wojskowe mówiło z kolei, że „syreny ostrzegawcze nie zostały uruchomione na obszarach zabudowanych”, co wskazuje, że pocisk spadł na otwarty teren.

Hamas tymczasem dementuje doniesienia o wystrzeleniu rakiety na terytorium Izraela. Mimo to, Izrael obarcza organizację odpowiedzialnością za wszystkie ataki przeprowadzone z Gazy. W tym tygodniu sytaucja w Strefie Gazy jest już bardzo napięta. W poniedziałek „wcześnie rano wystrzelono dwie rakiety ze Strefy Gazy w kierunku nadmorskiego miasta Aszdod, a izraelskie źródła wojskowe wskazały, że spadły one na Morze Śródziemne” – donoszą media. Kilka godzin później z kolei izraelska armia ogłosiła, że ​​jej myśliwce zniszczyły obiekty Hamasu w południowej Strefie Gazy.

Al Jazeera

REKLAMA

Komentarze