REKLAMA

Siłownie i baseny otwarte w Polsce od 1 lutego. „Bez względu na decyzje rządu”

REKLAMA

Polska Federacja Fitness poinformowała, że 1 lutego otwarte zostaną obiekty z tej branży. Stanie się to „bez względu na decyzję rządu”. Nałożone przez rząd obostrzenia PFF uznała za „niekonstytucyjne i nielegalne”.

– Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i „papierologicznej” – poinformowała PFF. Organizacja wyjaśniła też, dlaczego branża fitness otworzy swoje obiekty dopiero od 1 lutego, a nie już teraz, jak niektórzy przedsiębiorcy. – Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie – napisała w wydanym oświadczeniu. – Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej – dodała.

#VetoBranżyFitness #otwieraMY #stoplockdown Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu…

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Niedziela, 17 stycznia 2021

PFF przedstawiła też „rekomendowany reżim sanitarny”, w jakim powinny działać otwierane od 1 lutego obiekty. Podała również „przykładowe strategie oraz numery PKD, na podstawie których ryzyko stwierdzenia przez ew. Służby dot. nie stosowania się do obostrzeń [które niezależnie uważamy za niekonstytucyjne i nielegalne], może być minimalizowane”.

Zobacz także: Kongres Polskiego Biznesu wesprze przedsiębiorców, którzy wznowią działalność

PFF zaleciła właścicielom klubów fitness, żeby w zakresie licencji zawodniczych, aby umożliwić trenowanie swoim klubowiczom kontaktować się z: Polskim Związkiem Przeciągania Liny, Polskim Związkiem Triatlonu i Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation. Organizacja zapowiada też serię webinarów, między 21 a 31 stycznia, podczas której poruszy kwestie „przygotowujące kluby do otwarcia”. Od 25 stycznia uruchomione zostaną regionalne telefony kontaktowe, służące poradą właścicielami klubów fitness w przygotowywaniu do otwarcia.

– Decyzja o otwarciu obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat. Faktem jednak jest, że nie mamy co liczyć na szybkie otwarcie ze strony rządu, zatem jeśli chcemy działać, to musimy otworzyć się sami – podkreśliła organizacja. – Jeśli Wasz ulubiony klub nie zdecyduje się otworzyć 01.02.2021, tylko będzie potrzebował nieco więcej czasu na przygotowania lub nie podejmie decyzji o otwarciu wcale – prosimy o okazanie zrozumienia dla właściciela takiego obiektu. Na koniec dnia, jest to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży – zaznaczyła.

REKLAMA

Komentarze