Nawalny apeluje do swoich zwolenników: Wychodźcie na ulice

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksiej Nawalny

/ fot. TT/@Kira_Yarmysh

– Nie bójcie się, wychodźcie na ulice – zaapelował do swych zwolenników rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny w nagraniu wideo, opublikowanym po decyzji sądu, który nakazał zatrzymanie go w areszcie do połowy lutego.

O decyzji rosyjskiego sądu informowaliśmy szerzej we wcześniejszym artykule. Aleksiej Nawalny został aresztowany przez Federalne Służby Więzienne tuż po przylocie do kraju. W ubiegłym roku opuścił Rosję w celu leczenia po próbie otrucia go.

Leonid Wołkow, współpracownik opozycjonisty poinformował, że na 23 stycznia zaplanowane zostały “wielkie” manifestacje na terenie całej Rosji. Ruszyły już do nich przygotowania.

Zdaniem Nawalnego władze boją się, że ludzie wyjdą na ulice, ponieważ “to jest ten czynnik polityczny, którego nie można ignorować”. Polityk w ostrych słowach mówił o “bandzie złodziei, która przez 20 lat grabiła kraj”. Ocenił, że działania podejmowane obecnie przeciw niemu “nie mają nic wspólnego z prawem Federacji Rosyjskiej”.

– Oni boją się tych ludzi, którzy mogą przestać się bać i uświadomić sobie swoją siłę – podkreślił. – Wzywam was – nie milczcie, sprzeciwiajcie się, wychodźcie na ulice! – zaapelował do Rosjan. Zaznaczył, że w protestach nie chodzi o jego samego, ale o przyszłość Rosji.

wnp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY