Zabójstwo wstrząsnęło lokalną społecznością. Wnuk oferuje 20 tys. zł za wskazanie sprawcy

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. Facebook

Mieszkańcy podwarszawskich Ząbek są poruszeni zabójstwem 67-letniego pana Stanisława. Mężczyzna od wielu lat prowadził popularny w okolicy warzywniak. Tam też został zaatakowany. W wyniku odniesionych ran zmarł. Policja podejrzewa motyw rabunkowy. Wnuk zmarłego oferuje 20 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy. – Znajdę cię, choćbym miał oddać wszystko – zapowiedział, zwracając się do poszukiwanego mordercy.

Do tragedii doszło w ostatnią niedzielę. Około godz. 19, tuż przed zamknięciem warzywniaka, wtargnął do niego młody mężczyzna. Zażądał pieniędzy i zaczął okładać emeryta najprawdopodobniej metalową pałką. Bił, aż mężczyzna upadł na ziemię. Następnie sprawca okradł sklep i uciekł. Sprawcy na razie nie złapano. Nagrodę za pomoc w jego ujęciu zaoferował już wnuk ofiary.

Zobacz także: Kongres Polskiego Biznesu wesprze przedsiębiorców, którzy wznowią działalność

Wszystko widział przejeżdżający ulicą kierowca. Zanim jednak zawrócił, zaparkował i dobiegł, sprzedawca był już prawie nieprzytomny. Trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie i ok. godz. 23 zmarł. Przed warzywniakiem w tym tygodniu ustawiono wiele zniczy, przychodzili ludzie wstrząśnięci nagłą śmiercią szanowanego sprzedawcy.

Opublikowany przez Agnieszkę Strzembosz Poniedziałek, 11 stycznia 2021

– Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat napadu na mojego dziadka, płacę 20 tys. zł od ręki – napisał wnuk pana Stanisława. – To był człowiek, który pomagał ludziom. Był po prostu człowiekiem. Kto go znał, ten wie, że nie zasłużył na to. Znajdę cię, choćbym miał oddać wszystko, co mam. Nie zniszczę życia sobie, ale tobie tak – podkreślił.

Jak się okazuje, to nie pierwszy przypadek takiej agresji w Ząbkach w ostatnim czasie. – Wsłuchując się w głosy mieszkańców dotarły do mnie informacje o licznych napaściach na kobiety, kradzieże, pobicia, notoryczne kradzieże tablic rejestracyjnych czy podpaleniach samochodów. Na dzisiejszej odprawie pan komendant KP Ząbki przekazał natomiast dane liczbowe, z których wynika, że statystyki przestępstw na terenie Ząbek zmalały w 2020 roku w stosunku do roku 2019 – poinformowała burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk. – Mając na uwadze występujące wśród mieszkańców poczucie zagrożenia, zwróciłam się również z prośbą o zintensyfikowanie na terenie miasta patroli policyjnych – stwierdziła.

Teraz widać jak Pan Stasio był lubiany. Będzie nam go bardzo brakowało! Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…..

Opublikowany przez Agnieszkę Strzembosz Poniedziałek, 11 stycznia 2021

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY