Winnicki: Szykuje się gospodarczy Armagedon. Żądamy natychmiastowego zamknięcia lockdownu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Poseł Robert Winnicki był gościem w programie Polsat News. Podczas swej wypowiedzi polityk Konfederacji wskazał, iż konieczne jest natychmiastowe zakończenie restrykcji i uwolnienie kraju od “lockdownu”.

Wraz z Konfederatą w programie brała udział Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Ta przekonywała, iż posyłanie dzieci do szkół jest wyjątkowo złym pomysłem. “1 września, kiedy rząd beztrosko otwierał szkoły było 550 zakażeń dziennie. Wczoraj było ponad 10 tys. przypadków. W takich warunkach powrót dzieci do szkół to przepis na katastrofę” – stwierdziła. Z jej opinią nie zgodził się poseł Winnicki. “Dzieci powinny jak najszybciej wrócić do szkół. Przykład przedszkoli pokazuje, że szkoły nie są jakimiś wielkimi rozsadnikami epidemii” – zauważył.

Winnicki dodał, iż zdalne nauczanie na wszystkich poziomach edukacji ma tragiczne konsekwencje. “Dzieci powinny jak najszybciej wrócić do szkół, do wszystkich typów szkół, łącznie z tym, że studia w bardzo wielu przypadkach wyglądają jak fikcja w systemie on-line, a nie tylko nauka w młodszych klasach, czy w szkołach średnich” – przekonywał prezes Ruchu Narodowego.

“Druga sprawa to jest fakt, że pozamykanych jest mnóstwo branż i naprawdę o ile ubiegły rok bardzo ciężko wiele przedsiębiorców albo przeszło, albo nie przeszło, o tyle teraz szykuje się nam naprawdę Armagedon gospodarczy” – kontynuował Winnicki. “Ponieważ firmy zaczynają plajtować i to na masową skalę. I to nie jest tylko kwestia hotelarstwa, turystyki, sportów zimowych, gastronomii – ale to wszystko jest związane z tysiącami innych przedsiębiorstw z nimi powiązanych” – uświadamiał poseł Konfederacji.

Przeczytaj również: Górale mają dość. „Otworzymy biznesy pomimo restrykcji!”

“Także ten lockdown, który miał być wprowadzony, kiedy – widzieliśmy te słupki, widzieliśmy te wykresy, które pokazywał rząd – miał być twardy lockdown wprowadzony powyżej 20 tysięcy zdaje się, czy nawet powyżej 30 tysięcy przypadków, został wprowadzony tak naprawdę przy mniejszej i jest utrzymywany przy dużo mniejszej liczbie zakażeń. Czyli rząd tak naprawdę nie realizuje swoich założeń, swojej własnej polityki” – wykazał Winnicki.

“Żądamy natychmiastowego zamknięcia tego lockdownu. Żądamy natychmiastowego odwołania tego lockdownu” – mówił . Odniósł się również do zamilczanej, czy wręcz szykanowanej rzez rząd terapii amantadyną.

“Żądamy również żeby rząd przestał ignorować skuteczne terapie czy takie terapie, co do których jest ileś potwierdzonych przypadków. Również ja byłem poddawany terapii amantadyną. Nie rozumiem, dlaczego od pół roku są blokowane w tej sprawie badania, na które wystarczyłoby kilka milionów złotych – wobec setek miliardów, które tracimy jako państwo w związku z koronawirusem. w związku z gospodarczą katastrofą” – podsumował poseł Konfederacji.

Twitter, Polsat News

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY