Kanapki konfiskowane na brytyjskiej granicy. “Witamy w brexicie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na granicy Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej strażnicy graniczni konfiskują kierowcom kanapki i inne rodzaje jedzenia. – Witamy w brexicie, proszę pana – powiedział strażnik do jednego z kierowców podczas konfiskowania pożywienia na granicy, co zarejestrowały kamery.

Strażnicy pracujący na brytyjskiej granicy tłumaczą, że w związku z brexitem wwóz niektórych brytyjskich towarów spożywczych na teren Unii Europejskiej jest zakazany. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE brytyjski rząd przygotował specjalną broszurę dla podróżujących. Wyjaśnia w niej, że od 1 stycznia 2021 roku na teren Unii Europejskiej nie można wwozić produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli między innymi wędlin, serów czy mleka.

Przypadek konfiskaty jedzenia kierowcom zarejestrowała lokalna holenderska telewizja. Dotyczył kierowców wjeżdżających z Wielkiej Brytanii do Holandii.

Zobacz także: Mosbacher zostanie odznaczona Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP

Na nagraniu pokazano jak jednemu z kierowców zabrano kanapki z wędliną. Konfiskując jedzenie, strażnik żartuje słowami: – Witamy w brexicie, proszę pana. Kierowca zaapelował do strażnika, by “wyjął z kanapki wędlinę i zostawił mu pieczywo”. Prośba nie została wysłuchana.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY