Biden oświadcza: Będziemy faworyzować czarnych przedsiębiorców!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden.

/ Fot. Twitter/ screen

Joe Biden oświadczył, iż rząd będzie traktować priorytetowo firmy, których właściciele nie są biali. Przedsiębiorstwom prowadzonym przez “ludzi koloru” państwowa pomoc ma być udzielana w pierwszej kolejności.

„Naszym priorytetem będą małe firmy należące do czarnych, latynoskich, azjatyckich i rdzennych Amerykanów…” – oznajmił prezydent elekt. Joe Biden, wybrany z ramienia Demokratów przeciwnik Donalda Trumpa otwarcie przyznał, iż jego rząd nie zamierza traktować wszystkich obywateli “po równo”. Choć środowiska lewicowe dzień i noc krzyczą o równości i jednakowych prawach dla wszystkich, okazuje się, iż prawdziwym celem jest faworyzowanie rzekomo “uciśnionych” mniejszości. Pod przykrywką niesienia pomocy przedsiębiorcom, Joe Biden jawnie zadeklarował uzależnienie państwowych dotacji od… rasy posiadacza biznesu.

„Naszym priorytetem będą małe firmy należące do czarnych, latynoskich, azjatyckich i rdzennych Amerykanów, przedsiębiorstwa należące do kobiet i wreszcie równy dostęp do zasobów potrzebnych do ponownego otwarcia i odbudowy” – poinformował Joe Biden. Stwierdzenie prezydenta-elekta wywołało oburzenie i opór wśród części Amerykanów. “Czy możemy, proszę, po prostu pomagać Amerykanom bez dzielenia nas na konkurujące podgrupy?” – zapytują Internauci, komentując na Twitterze słowa polityka. Podkreślają, iż sugerowanie się czyimś pochodzeniem przynosi fatalne rezultaty.

“To jest jeden z powodów, dla których wysiłki szczepień w Nowym Yorku idą tak słabo. Zamiast tylko wbijać igły, koncentrują się wyłącznie na jednej mikrogrupie, a nie na drugiej, a następnie zastanawiają się, dlaczego wyrzucają niewykorzystane szczepionki. Rząd musi zejść z własnej drogi” – twierdzą Twitterowicze. “Może dobrym pomysłem jest skierowanie się (z pomocą – przyp.red.) do osób najbardziej dotkniętych pandemią?” – zapytują, proponując iście “kontrowersyjne” rozwiązanie.

Jak to wśród lewicy bywa, cios zadany logice Bidena został wymierzony… jego własną bronią. “A jeśli to biznes należący do białego mężczyzny, który identyfikuje się jako kobieta? Albo biznes należący do białego mężczyzny, a pracownicy są zróżnicowani?” – pytają podchwytliwie inni, stosując się do lewicowej filozofii, zgodnie z którą “każdy może być, kim zechce” a istota ludzka nie może być definiowana przez społeczeństwo według “przestarzałych norm będących owocem zgniłego patriarchatu”.

Przeczytaj również: Twitter zawiesił konto Trumpa i współpracowników na stałe

Joe Biden dodał ponadto, że jego administracja podejmie „rzeczywiste wysiłki”, aby pomóc społecznościom, które „napotkały systemowe bariery w celu uzyskania pomocy” – informuje The Post Millennial. Słowa padły podczas przemówienia, w którym przyszła głowa państwa omawiała strategię rządu na wyjście z kryzysu spowodowanego przez COVID-19. Inauguracja Bidena będzie miała miejsce 20 stycznia 2021 roku.

PM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY