USA: Więźniowie otrzymają “zachęty”, żeby zaszczepili się na COVID-19?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. TryJimmy, pixabay.com

Departament Bezpieczeństwa Publicznego amerykańskiego stanu Karolina Północna rozważa wprowadzenie systemu motywacyjnego dla więźniów, aby zachęcić ich do szczepienia się na COVID-19. – Jest bardzo prawdopodobne, że przygotujemy jakiś rodzaj pakietu motywacyjnego, aby zachęcić do wyższego poziomu uczestnictwa – powiedział komisarz więziennictwa Todd Ishee podczas konferencji prasowej.

Żeby zachęcić więźniów do zaszczepienia się na COVID-19 władze Karoliny Północnej rozważają zaoferowanie zaszczepionym osadzonym większej liczby wizyt gościnnych i innych korzyści. – Próbujemy zidentyfikować przywileje, których chcą przestępcy – powiedział Ishee.

Karolina Północna zmaga się z dużą ilością przypadków zakażeń koronawirusa. Już jedenasty dzień z rzędu stan odnotował ponad 13% codziennych testów na obecność COVID-19, które dały wynik pozytywny. Demokratyczny gubernator Roy Cooper w środę przedłużył godzinę policyjną (rozpoczynającą się od 22:00 czasu lokalnego) o trzy dodatkowe tygodnie do 29 stycznia. – Jesteśmy w krytycznym momencie naszej walki z tym wirusem i wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za nasze własne działania – podkreślił polityk.

Zobacz także: Obostrzenia zostaną przedłużone? Rzecznik rządu: Nie można wykluczyć ich rozszerzenia

Nadal obserwuje się duży odsetek niechętnych do szczepień na koronawirusa osób. We wtorek w wywiadzie dla The Associated Press, dr Mandy Cohen, sekretarz departamentu zdrowia publicznego stanu Karolina Północna, powiedziała, że większość pracowników ośrodków opieki długoterminowej odmawia szczepień. – Słyszymy, że ponad połowa z nich odmawia szczepionki i to jest niepokojące – stwierdziła.

Jak ocenia Adam Sholar, prezes The North Carolina Health Care Facilities Association, niechęć do zaszczepienia się wynika z nieufności pracowników do szczepionki. Istotna grupa osób woli zaczekać i przyjrzeć się temu, jakie będą ewentualne skutki uboczne przyjęcia szczepionki. – Ci pracownicy, którzy nie chcą przyjąć szczepionki za pierwszym razem, widzą, jak ich koledzy ją przyjmują i czekają na dokładniejszą i osobistą obserwację – podkreślił Sholar.

W tej chwili ani stan Karolina Północna, ani wydział więzienny nie nakazują mieszkańcom przyjmowania szczepionki. – Nie wprowadziliśmy żadnych zachęt finansowych ani nakazu szczepienia – podkreślił gubernator Cooper.

usnews.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY