Tarczyński wychodzi poza granice Polski. Kupuje udziały niemieckiej firmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tarczyński S.A. objął 50% udziałów w niemieckiej firmie dystrybucyjnej BW Handels und Vertriebs. Ma to pomóc polskiemu producentowi parówek w wejściu na tamtejszy rynek.

BW Handels und Vertriebs GmbH zajmuje się sprzedażą i dystrybucją artykułów żywnościowych i non-food i posiada ugruntowaną pozycję na terenie Niemiec w tym zakresie. Jej kupno przez Tarczyński S. A. jest więc nieprzypadkowe. Polski producent parówek chciałby podbić niemiecki rynek, a do tego potrzebuje silnej pozycji dystrybucyjnej.

Zobacz także: Skandal w duńskiej telewizji! Oburzeni rodzice oprotestowali bajkę

Kupno udziałów w spółce BW Handels und Vertriebs GmbH to jeden z elementów realizowanej strategii dotyczącej rozwoju nowoczesnych kanałów dystrybucji i działalności eksportowej spółki. Zarząd Tarczyński S.A. informuje, że transakcja odbyła się w ramach działań związanych z poszerzeniem działań handlowych na terenie Niemiec.

Polska spółka spożywcza w ostatnim roku notowała dobre wyniki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 267,84 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 216,43 mln zł rok wcześniej. “Istotny wpływ na wzrost osiągniętych przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2020 roku miało systematyczne rozszerzanie sprzedaży eksportowej oraz współpracy z sieciami handlowymi, wdrożenie nowych asortymentów grupy Premium, a także kontynuacja kampanii reklamowej” – można było przeczytać w komunikacie Tarczyński S. A. pod koniec ubiegłego roku.

money.pl, dlahandlu.pl, parkiet.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY