Łukaszenko: “Koronawirus to kara boska za odwracanie wzroku od natury”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Białorusi odwiedził we wtorek przedsiębiorstwo Horizont Group zajmujące się głównie produkcją przemysłową. Aleksandr Łukaszenko podczas wizyty w mińskiej siedzibie wypowiedział się na temat ekologii. Uważa on działania zgodne z naturą za słuszne, a sama epidemia ma być karą od Boga za zaniedbanie czystości środowiska.

W trakcie wizyty w mińskiej siedzibie przedsiębiorstwa Horizont Group Prezydent Białorusi odniósł się do znaczenia ekologicznego w przemyśle. Wskazał również na potrzebę rozwijania odpowiednich technologii, które wytwarzały by jak najmniej szkodliwych substancji.

Zobacz także: Rosja umacnia granice z Polską. Tłumaczy to siłami NATO nad Bałtykiem

“W moim orędziu noworocznym wspomniałem o samochodach elektrycznych, ale głównym przesłaniem było to, że Pan prawdopodobnie ukarał nas koronawirusem, za to, że traktujemy naturę po prostu w sposób ordynarny. Jeśli nie będziemy żyć w harmonii z naturą, nie będziemy zdrowi, a nasze dzieci będą biedne” – zauważył białoruski przywódca.

Aleksandr Łukaszenko orędownikiem ekologii

Prezydent Aleksandr Łukaszenko zadeklarował, że jego kraj zdoła zmodernizować rynek motoryzacyjny znacznie wcześniej niż deklarują to państwa unijne – “I zrobimy to!” – zapowiedział wdrożenie na rynek motoryzacyjny pojazdów elektrycznych.

Łukaszenko zwrócił uwagę, że do spełnienia tego celu potrzebna będzie energia z Białoruskiej Elektrowni Atomowej (BelNPP). Obiekt w Ostrowcu, w obwodzie grodzieńskim, ma pozwolić też na „znaczne oszczędności przy zakupie importowanego gazu ziemnego”.

Pod koniec lipca zeszłego roku Łukaszenko powiedział, że przeszedł zakażenie Covid-19 bezobjawowo. Pod koniec grudnia zapowiedział, że nie zaszczepi się przeciwko tej chorobie.

rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY