Rząd łagodzi obostrzenia. Dzieci mogą wychodzić bez opieki dorosłych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Od dzisiaj na terenie całego kraju trwają wspólne dwutygodniowe ferie zimowe dla wszystkich dzieci i młodzieży. Rząd z tego powodu postanowił złagodzić restrykcje wobec dzieci do lat 16. Nie muszą już w godzinach od 8 do 16 przebywać na zewnątrz pod okiem dorosłych.

Minister Zdrowia poinformował o złagodzeniu restrykcji obowiązujących dzieci do lat 16, którzy od października zeszłego roku nie mogły w wybranych godzinach przebywać samodzielnie na zewnątrz. Powodem tej decyzji są rozpoczynające się dzisiaj ogólnokrajowe ferie zimowe. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wypoczynek może być organizowany wyłącznie w Polsce.

Zobacz także: Minister Niedzielski znów straszy: „Czekamy na efekt Świąt i Sylwestra”

“Chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia. To będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Otóż chcieliśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób starszych w godz. 8-16” – powiedział minister Adam Niedzielski.

Rząd tym sposobem, chce ułatwić młodzieży przebywanie w domach w czasie przerwy zimowej. Bez zmian pozostaje kwestia stoków narciarskich, które pozostaną w tych tygodniach zamknięte – “Stoki są zamknięte i po prostu nie można z nich korzystać. Czy są to narty, czy to są sanki – to jest ta sama kategoria” – podkreślił.

Zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia samych, w dni powszednie w godzinach 8-16, został wprowadzony pod koniec października. Miał obowiązywać także w czasie ferii zimowych, które rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY