Niedzielski: Rozważamy ograniczenie dostępu do usług dla niezaszczepionych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Pixabay

– W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – powiedział w wywiadzie dla “Wprost” minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według ministra, polski rząd rozważa zwiększanie benefitów dla osób zaszczepionych. Jak zwraca uwagę, byłoby to “podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany”. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji wyjaśnił. W pozostałych przypadkach mogą mieć miejsce ograniczenia dla niezaszczepionych.

W planach jest też wprowadzenie kodów QR dla osób zaszczepionych. Jak już pisaliśmy, wcześniej taki pomysł podjęła Wielka Brytania. Niedzielski zapowiedział wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie zaznaczył Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zapowiedział również kampanię społeczną zachęcającą do masowych szczepień. Wezmą w niej udział rozmaici celebryci. Np. sportowcy, “choćby z grupy Orlen Team, czyli reprezentanci Polski”. Mamy też kilku celebrytów znanych z ekranu. Reszta będzie zaskakująca. Nic nie powiem do 15 stycznia podkreślił minister zdrowia.

Adam Niedzielski zaszczepi się najwcześniej w połowie 2021 roku. Jego zdaniem, niezależnie od terminu przyjęcia przez niego szczepionki, zawsze pojawiłaby się krytyka. Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody powiedział minister zdrowia.

onet.pl, wprost.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY