Ampułka po szczepionce przeciw koronawirusowi eksponatem w muzeum w Kędzierzynie-Koźlu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Jarosław Kończyło, dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu przekazał Muzeum Ziemi Kozielskiej ampułkę pochodzącą z pierwszych szczepień, jakie miały miejsce w tymże mieście 27 grudnia 2020 roku. Będzie ją można oglądać w tej placówce jak tylko zostanie otwarte po zniesieniu rządowych restrykcji.

– Dzięki staraniom dyrektor naszego muzeum, Pani Izabeli Migocz zbiory wzbogaciły się o cenny eksponat. Jest nim ampułka po szczepionce na COVID-19. Przedmiot ten ma wyjątkową wartość, stanowi bowiem świadectwo ważnego epizodu w dziejach świata, jakim jest okres pandemii – poinformowała placówka, a za nią także lokalny portal kk24.pl. – Muzeum składa serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Kończyło, dyrektorowi naczelnemu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, za przekazanie naszej placówce ampułki pochodzącej z pierwszych szczepień, jakie miały miejsce w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 27 grudnia 2020 r. – dodano.

Zobacz także: „Dobrowolne szczepienia”. Represje wobec żołnierzy

– Jednym z ważnych celów muzeum jest dbanie o dziedzictwo kulturowe, a co za tym idzie, o zabytki. Od lat toczą się dyskusje jakie przedmioty możemy uznać za zabytki. Czasami są to rzeczy, które z pozoru nie wzbudzają w nas zainteresowania, lecz – gdy uwzględnimy kontekst – okazują się niezwykle istotnym elementem układanki, jaką jest historia – podkreśliła instytucja.

Jednym z ważnych celów muzeum jest dbanie o dziedzictwo kulturowe, a co za tym idzie, o zabytki. Od lat toczą się…

Opublikowany przez Muzeum Ziemi Kozielskiej Środa, 30 grudnia 2020

kk24.pl, facebook

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY