Mandat za bicie dzwonów kościelnych? Absurdalne zachowanie parafian!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie.

Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie. / Fot. Wikimedia/Lech_Darski

Na poznańskiej Wildzie doszło do niecodziennej sytuacji. Inspektorat Ochrony Środowiska wystawił mandat w wysokości 300 złotych za głośne bicie dzwonów kościelnych. Proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego został zmuszony do ich unieruchomienia. Wcześniej kilku miejscowych parafian skarżyło się na hałas spowodowany dzwonami.

W trakcie niedzielnych ogłoszeń parafialnych proboszcz poznańskiej parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego poinformował zgromadzonych na Mszy Świętej, że parafia została ukarana za posiadanie zbyt głośnych dzwonów kościelnych.

“Do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom” – podkreślił ksiądz Stanisław Pankiewicz.

Zobacz także: „Dobrowolne szczepienia”. Represje wobec żołnierzy

Abstrakcyjny mandat za dzwony kościelne

Poinformował, że na parafię został nałożony mandat karny w postaci 300 złotych oraz zagrożono znacznie wyższymi, gdy dzwony kościelne nie zostaną wyciszone – “Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i niedostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł, oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne” – poinformował proboszcz.

Zaznaczył również, że ze względu na zaistniałą sytuację zmuszony jest je tymczasowo wyłączyć ze względu na donosy niektórych osób – “Bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom” – żalił się ksiądz Pankiewicz.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY