“Dobrowolne szczepienia”. Represje wobec żołnierzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z ujawnionych wytycznych ministerstwa obrony narodowej wynika, że żołnierze, którzy nie będą chcieli się zaszczepić, będą poddani znacznym ograniczeniom. M.in. tylko zaszczepieni wojskowi będą kierowani na kursy i szkolenia. Ministerstwo podkreśla, że szczepienia są dobrowolne.

Sprawą zainteresowali się już posłowie, m.in. Paweł Szramka z Kukiz’15 i Anna Maria Siarkowska z klubu PiS. Wg dokumentu, który udostępnili, “żołnierze Wojska Polskiego oraz funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych, którzy wyrażą taką wolę zostaną zaszczepieni w I etapie, po pracownikach sektora ochrony zdrowia”.

Szczepienia bardzo dobrowolne

Co jeśli nie “wyrażą takiej woli”? “W 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące” – można przeczytać w dokumencie. “Jedynie żołnierze, którzy poddali się szczepieniu będą mogli w przyszłym roku uczestniczyć w misjach poza granicami kraju oraz będą wyznaczani na stanowiska służbowe poza granicami państwa” – poinformowano. Zaznaczono także, “że fakt dobrowolnego zaszczepienia się(…) będzie miał wpływ na opinię służbową”.

Zobacz także: Posłanka partii rządzącej interweniuje ws. nowych obostrzeń

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się kilka dni temu. Na początku szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia. Pierwsze szczepienia były transmitowane na żywo.

Tak wygląda „dobrowolność” szczepień według Ministerstwo Obrony Narodowej! Wstyd Panie Ministrze Mariusz Błaszczak, że w…

Opublikowany przez Pawła Szramkę Wtorek, 29 grudnia 2020

Dotarło do mnie pismo dot. realizacji Narodowego Programu Szczepień w MON. Zakładam,że pismo jest prawdziwe. Ciekawa jestem,jaka jest podstawa prawna wpływu szczepienia lub jego braku na opinię służbową oraz na kierowanie na kursy szkolenia? Będę o to pytać.

— Anna Maria Siarkowska AnnaMariaSiarkowska Tuesday, December 29, 2020
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY