Ostateczna decyzja ws. występu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jeden z konkursów odbędzie się w niemieckim Oberstdorfie

Jeden z konkursów odbędzie się w niemieckim Oberstdorfie / Fot. Pixabay

Dziś rano zapadła ostateczna decyzja ws. występu polskich skoczków w Turnieju Czterech Skoczni. Po uzyskaniu właśnie po raz kolejny ujemnych wyników testów na obecność koronawirusa, wystąpią w otwierającym Turniej konkursie.

Takie rozwiązanie zapowiedział wczoraj późnym wieczorem Polski Związek Narciarski. Warunkiem wdrożenia tego rozwiązania były właśnie ujemne wyniki kolejnych testów. Te przyszły dziś rano.

W związku z nową sytuacją, zmianie uległ plan Turnieju Czterech Skoczni na dziś. O 14:30 rozpocznie się specjalny, ekskluzywny trening polskich skoczków na skoczni w Obersdorfie. Następnie o 15:00 rozegrana zostanie, już z udziałem wszystkich seria próbna. O 16:30 do rywalizacji w konkursie przystąpi wszystkich 62 zgłoszonych zawodników. Unieważnione zostały wyniki wczorajszych kwalifikacji. Nie będzie także par KO, charakterystycznych dla Turnieju Czterech Skoczni.

Zamieszanie w Turnieju Czterech Skoczni trwało od niedzielnego popołudnia. Dziś przekonamy się, jak ta sytuacja wpłynęła na formę Biało-Czerwonych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY