Premier Morawiecki Herodem Roku 2020

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Premier Mateusz Morawiecki zwyciężył w organizowanym co roku przez Fundację Pro – Prawo do Życia plebiscycie Herod Roku. Szef polskiego rządu został przez internautów wybrany do takiego miana ze względu na blokowanie przez rząd publikacji wyroku TK ws. aborcji eugenicznej.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego określające jako niekonstytucyjne przepisy zezwalające na zabijanie dzieci nienarodzonych podejrzewanych o chorobę zapadło już ponad dwa miesiąca temu. Jednak mimo tego, Rządowe Centrum Legislacji nadal go nie opublikowało. W związku z tym nie weszło ono w życie. Taką decyzję miał podjąć osobiście premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Tak dla rodziny – nie dla gender. Ustawa trafi do Sejmu!

Co więcej, w międzyczasie Prezydent RP Andrzej Duda zgłosił do Sejmu RP projekt mający na celu rozmycie treści wspomnianego orzeczenia. Choć decyzja TK, jak wynika z przedstawionego ustnie uzasadnienia, nie pozostawia miejsca do takich inicjatyw, współpracownicy Prezydenta określają jego projekt jako realizację wyroku TK. Jak pisaliśmy wcześniej, Prezydent Duda rywalizował z premierem Morawieckim o zdobycie tytułu Heroda Roku 2020. Ostatecznie internauci zdecydowali, że na takie miano mocniej zasłużył Prezes Rady Ministrów. Głosowanie trwało do 27 grudnia br. W przeszłości tytuł zdobywali m.in. Jarosław Kaczyński czy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

“Morawiecki ponosi osobistą odpowiedzialność”

Obowiązkiem premiera, a jest nim Mateusz Morawiecki, jest niezwłoczna publikacja wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Mimo, że minęły już dwa miesiące, wyrok Trybunału nie został opublikowany. Osobistą odpowiedzialność za to ponosi Mateusz Morawiecki – podkreśla Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Według biblistów na rozkaz króla Heroda zamordowano w Betlejem kilkadziesiąt dzieci. Ofiar Mateusza Morawieckiego jest znacznie więcej, a każdy dzień zwiększa ich liczbę. Wzywamy Premiera do opamiętania i zakończenia rzezi niewinnych dzieci – apeluje Fundacja.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY