PILNE: Niemiecki sanepid wykluczył Polaków z Turnieju Czterech Skoczni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia Commons

Kilka minut przed południem niemiecki sanepid zdecydował o wykluczeniu całej polskiej kadry skoczków narciarskich z otwierających Turniej Czterech Skoczni zawodów w Obersdorfie. Jak już informowaliśmy, wczoraj “częściowo pozytywny” wynik testu na koronawirusa otrzymał jeden z zawodników – Klemens Murańka.

– Bardzo żałujemy tej decyzji, ale dla ochrony wszystkich innych sportowców nasz dział zdrowia nie miał innego wyjścia – powiedział Florian Stern, sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie. Dziś rano polscy skoczkowie przechodzili ponowne badania po tym, jak wczoraj wynik testów Klemensa Murańki okazał się “częściowo pozytywny”.

– Dalsze badania w środę w Garmisch, pytanie kto tam pojedzie jest pytaniem otwartym – zwrócił uwagę dziennikarz sportowy Kacper Merk.

Polaków zabraknie na starcie Turnieju Czterech Skoczni po raz pierwszy od 1981 roku. Wówczas powodem nieobecności było wprowadzenie stanu wojennego.

Nie wiadomo, w jakim składzie Polacy udadzą się na kolejne zawody w Garmisch-Partenkirchen. Jak poinformował redaktor Dominik Formela, reprezentacja Polski o swoim wykluczeniu dowiedziała się z mediów.

Dziś o 16:30 rozpoczynają się kwalifikacje do jutrzejszych zawodów w Obersdorfie. Czy może jeszcze nastąpić zwrot akcji? Nadzieja umiera ostatnia.

Sytuację postanowił skomentować jeden z polskich skoczków, Piotr Żyła:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY