Przed kamerami ruszyły szczepienia przeciw koronawirusowi w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. You Tube/Janusz Jaskółka

Dziś rano ruszyły szczepienia przeciw koronawirusowi w Polsce. Narodowy Program Szczepień rozpoczął się o godz. 8:31 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Wydarzenie odbyło się przed kamerami i było transmitowane na żywo.

Pierwszą z zaszczepionych osób była Naczelna Pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska. – Nie bolało, to zaszczyt dla mnie – powiedziała po szczepieniu dziennikarzom. – Jeżeli chcemy wrócić do normalności, a chcemy, to trzeba się zaszczepić – stwierdziła.

Zobacz także: KE dodała polską ulotkę szczepionki Pfizera. Sporo o efektach ubocznych

Kolejni zaszczepieni przed kamerami w warszawskim szpitalu to dyrektor placówki profesor Waldemar Wierzba, a potem Sławomir Butkiewicz, ratownik medyczny, dr Agnieszka Szarowska i diagnosta Angelika Aplas. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie otrzymał dziś 75 fiolek szczepionek. To pozwoli zaszczepić 375 osób, gdyż z jednej porcji tworzy się dawki dla pięciu osób.

– Od dziś możemy zacząć zmieniać naszą przyszłość. Mamy skuteczne narzędzie walki z epidemią. Teraz już w naszych rękach jest nasze jutro. Ważne, żebyśmy jak najbardziej gremialnie tego narzędzia użyli – powiedział po rozpoczęciu szczepień w Polsce minister zdrowia Adam Niedzielski. – Państwo gwarantuje szczepionkę, ale to my, jako społeczeństwo, zdecydujemy czy ona będzie nas powszechnie chroniła. Pamiętajmy, że im więcej zaszczepionych, tym większa szansa na zakończenie epidemii – stwierdził.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski poinformował, że do południa wszystkie szczepionki z pierwszej dostawy trafią do wszystkich szpitali przewidzianych w programie szczepień. Szczepienia przeciw koronawirusowi odbędą się w szpitalach we wszystkich województwach. Szczepionki wyruszyły z hurtowni farmaceutycznych o godzinie 5 rano. – Na dniach czekamy na kolejną dostawę. (…) Do końca stycznia 1,5 mln szczepionek. Do końca tego roku – 300 tys. – zapowiedział prezes ARM.

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY