REKLAMA

Polacy nie wystąpią w Turnieju Czterech Skoczni? Winny koronawirus

REKLAMA

Klemens Murańka, jeden z siedmiu polskich skoczków narciarskich, którzy od jutra mieli występować w Turnieju Czterech Skoczni, odnotował „częściowo dodatni” test na obecność koronawirusa. Przez to cała kadra może nie wystąpić w ważnym turnieju. Zdecyduje o tym niemiecki sanepid.

Ostateczna decyzja może zapaść dopiero jutro. – Nie wiem, jak to będzie wyglądało w najbliższych godzinach, ale jeśli Murańka miał wczoraj mało wirusa, ale miał. To dzisiaj powinien przejść drugi test – poinformował kilkadziesiąt minut temu dziennikarz sportowy Piotr Majchrzak. – Jako że jest niedzielny wieczór, to prawdopodobnie już dzisiaj nie uda się przeprowadzić testu Murańce. W kadrze liczą, że uda się to zrobić jutro rano. Oficjalnych decyzji dalej nie ma – stwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Na teście Klemensa Murańki jest adnotacja „swach positiv” czyli słabo/częściowo pozytywny – zaznaczył. Co ciekawe, polscy sportowcy testy na obecność koronawirusa przeszli już wcześniej w Nowym Targu, przed wyjazdem do Niemiec. Wówczas wszystkie były ujemne.

– Nie ma przepisu FIS, który wykluczałby naszą kadrę z TCS. Nie wiadomo jednak jak do sprawy podejdzie niemiecki sanepid, a tam jest twardy lockdown. Wiadomo jednak np., że polska ekipa nie podróżowała jednym busem, tylko była rozdzielona na kilka – zaznaczył dziennikarz.

– Klemens nie miał i nie ma żadnych objawów. Czekamy na decyzję Niemców – poinformował lekarz polskiej kadry skoczków Aleksander Winiarski. – Obecnie zdecydowaliśmy, że skoczkowie nie spotykają się ze sobą, Klemens nie zszedł na kolację. Siedzi w swoim pokoju i czeka na decyzje – dodał.

Zobacz także: KE dodała polską ulotkę szczepionki Pfizera. Sporo o efektach ubocznych

Jutro popołudniu kwalifikacjami do wtorkowego konkursu w Obersdorfie rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Wśród kilkudziesięciu uczestników miało się znaleźć siedmiu Polaków. Występ naszych skoczków w turnieju stanął jednak pod znakiem zapytania z uwagi na wynik testu Klemensa Murańki. Oprócz niego w kadrze, która chciałaby wystąpić w Turnieju Czterech Skoczni znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła i Maciej Kot.

Niedzielny wieczór zmącił dobry nastrój polskich kibiców skoków narciarskich. Niedziela zaczęła się dobrze, ponieważ konkurs Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu wygrał Jakub Wolny.

Twitter, WP.pl

REKLAMA

Komentarze