Apple zapowiada autonomiczne auto. Seryjna produkcja od 2024 roku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Apple

/ Źródło: pexels.com

Koncern Apple planuje wejść na rynek motoryzacji. Według przekazanych informacji, od 2024 roku chce rozpocząć seryjną produkcję i sprzedaż autonomicznego auta elektrycznego. W związku z tym akcje spółki już teraz zaczęły zwyżkować na amerykańskiej giełdzie.

Pomysł autonomicznego samochodu od Apple nie jest nowy. Koncern myślał o takim projekcie co najmniej od 2014 roku. Jednak wydaje się, że teraz wszystko jest bliżej momentu realizacji. Podano też pierwsze szczegóły. Auto ma korzystać z technologii oszczędnych akumulatorów. Dzięki temu nie tylko zmniejszy się pobór energii przez samochód, ale też zwiększy się jego zasięg.

Zobacz także: Eksport polskich produktów mleczarskich do Chin wzrósł o 70%

Pierwsze informacje o rozpoczęciu przez Apple prac nad własnym, autonomicznym samochodem elektrycznym pojawiły się w 2014 roku. Otrzymał on nazwę Project Titan. W 2017 roku przeprowadzono nawet pierwsze testy prototypu w Kalifornii. Natomiast w 2019 roku Apple na potrzeby projektu przejęło startup Drive.ai. Przejęta firma opracowuje technologie związane z autonomicznymi autami.

Póki co nieznane są bliższe szczegóły przygotowywanego auta. Niewątpliwie wejście na rynek motoryzacyjny firmy, która nie ma w tym segmencie biznesu doświadczenia, jest trudną sprawą. Z drugiej strony koncern Apple posiada ogromne fundusze, które mogą pozwolić na sukces projektu.

wirtualnemedia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY