REKLAMA

Fińska parlamentarzystka zacytowała Biblię. Grożą jej 2 lata więzienia

REKLAMA

Päivi Räsänen, była minister spraw wewnętrznych Finlandii, parlamentarzystka od 1995 roku, została oskarżona o „agitację przeciwko mniejszości”. Chodzi o jej udział w programie telewizyjnym, w trakcie którego zacytowała, co Biblia mówi o homoseksualizmie. Grozi jej do dwóch lat więzienia.

To nie pierwszy raz, gdy ta fińska polityk spotyka się z nieprzyjemnościami z powodu wyznawanego chrześcijańskiego systemu wartości. – Będę broniła mojego prawa do wyznawania wiary, aby nikogo innego nie pozbawiono prawa do wolności religii i słowa. Uważam, że moje wypowiedzi są legalne i nie powinny być cenzurowane. Nie wycofam się z moich poglądów. Nie dam się zmusić do ukrywania swej wiary – podkreśla Räsänen.

Ostatnie postępowanie przeciwko niej dotyczy telewizyjnego talk-show „YlePuhe” sprzed roku. Parlamentarzystka gościła w programie, którego temat brzmiał „Co Jezus pomyślałby o homoseksualistach?”. Kobieta przybliżyła biblijne nauczanie na ten temat. – Podkreśliłam, że wszyscy ludzie, bez względu na orientację seksualną, są wobec Boga równi, wszyscy cenni, ale jednocześnie grzeszni, potrzebują odkupienia w Jezusie, aby odziedziczyć życie wieczne – stwierdziła. Teraz fińskie służby prowadzą wobec niej postępowanie.

Zobacz także: Kaczyński chce nowych traktatów UE. „Idea konfederacji europejskiej”

7 lat temu, będąc wówczas ministrem spraw wewnętrznych Finlandii, Räsänen zasłynęła stwierdzeniem, że prawo w jej kraju lepiej chroni zwierzęta niż poczęte istoty ludzkie. Kobieta porównała aborcję do rzezi i zastanawiała się głośno, dlaczego dopuszcza się do sytuacji, kiedy zwierzętom nie można zadawać cierpień podczas uboju i jednocześnie nie wolno nawet dyskutować o cierpieniu nienarodzonych w czasie aborcji. Wywołała wówczas wściekłość środowisk proaborcyjnych na całym świecie.

Z kolei w 2019 roku wszczęto przeciwko niej śledztwo za wpis na Twitterze krytykujący finansowanie imprez LGBT z pieniędzy wiernych Kościoła luterańskiego. Policja nie zdecydowała się na postawienie żadnych zarzutów, ale interweniowała fińska Prokuratura Generalna. Wszczęto postępowanie przedprocesowe.

Päivi Räsänen z wykształcenia jest lekarzem. Jest także żoną pastora. W związku ze swoimi wypowiedziami była wielokrotnie przesłuchiwana przez policję. Jedno z przesłuchań trwało pięć i pół godziny. W niedalekiej przyszłości czekają ją co najmniej dwa kolejne.

info.wiara.pl

REKLAMA

Komentarze