Policja straszy przed Wigilią: “Będziemy reagować na donosy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stół wigilijny

Stół wigilijny / Obrazek ilustracyjny

Mariusz Ciarka zaznaczył, że Policja będzie reagować na wezwania obywateli o przekroczonych limitach osób w trakcie wigilii Bożego Narodzenia. Rzecznik polskiej policji prosi rodaków o zachowanie samodyscypliny i spędzenie świat w najbliższym gronie.

Rząd nie postanowił znieść zakazu przebywania w mieszkaniu do 5 osób zaproszonych gości z tego powodu rzecznik polskiej policji przypomniał o panujących obostrzeniach. Zgodnie z wytycznymi polskich władz w tym roku święta Bożego Narodzenia Polacy mają spędzić w jak najbliższym gronie.

Zobacz także: Amantadyna zatrzyma koronawirusa? Winnicki testuje, wiceminister zachwala

Polska Policja zgodnie z zapowiedziami insp. Mariusza Ciarki będzie reagować na zgłoszenia o przekroczeniu limitu dodatkowych pięciu osób – “Nie chcemy przecież mieć do siebie złości w związku z tym, że zaraziliśmy bliskie nam osoby, a zakończyło się to tragicznie” – policjanci liczą jednak na zachowanie samodyscypliny.

Jak przyznaje rzecznik policji, w ostatnim czasie na komisariaty dochodzi wiele podobnych zgłoszeń – “A takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa” – nie wyklucza on również własnych inicjatyw poszczególnych jednostek policji. Podkreślił on jedna, że Policja nie przygotowuje specjalnej akcji do nachodzenia obywateli obchodzących święta Bożego Narodzenia.

Policja obawia się koronawirusa

Policjanci obawiają się zwiększenia liczby zachorowań, dlatego za pośrednictwem rzecznika polskiej policji przypominają o wstrzemięźliwości do większych obchodów świątecznych – “Liczymy na odpowiedzialność, samodyscyplinę i wzajemne zrozumienie ze strony osób, które będą spożywały wieczerzę wigilijną, to szczególny rok, rok wielu wyrzeczeń spowodowanych epidemią”.

Za łamanie obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym policja może nałożyć pouczenie, mandat karny w wysokości do 500 zł, a także sporządzić wniosek o ukaranie do sądu lub notatkę do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY