REKLAMA

PILNE: Konferencja Roberta Bąkiewicza. „Czas opublikować wyrok TK”

REKLAMA

Minęły już równo dwa miesiące od wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o ochronie życia od poczęcia – przypomniał Robert Bąkiewicz podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej. Odbyła się ona przed siedzibą TK w Warszawie. – Jako Roty Marszu Niepodległości oczekujemy, w tej tak ważnej chwili, w chwili nadziei, wiary, miłości, życia, żeby ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego był przez polski rząd, przez premiera Mateusza Morawieckiego opublikowany – powiedział.

– Znajdujemy się w wyjątkowym czasie. W czasie, w którym zbliżamy się, za chwilę będziemy obchodzili Święta Bożego Narodzenia. Są to Święta związane z życiem, wiarą, nadzieją, miłością – zauważył Robert Bąkiewicz. – To Święta, które również przypominają o rzezi Heroda na niewinnych dzieciątkach – zwrócił uwagę. – Stąd nasze pytanie i wezwanie – czy polskie władze opowiedzą się za polskim życiem i zgodnie z prawem opublikują wyrok Trybunału Konstytucyjnego? Tego z tego miejsca żądamy – podkreślił.

– Z niepokojem obserwujemy tę polityczną rozgrywkę wokół zabijanych dzieci. Środowiska patriotyczne żądają natychmiastowej publikacji wyroku TK przez Mateusza Morawieckiego – dodał z kolei we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Miesiąc temu 110 organizacji z całego świata podpisało się pod apelem do polskich władz o publikację wyroku TK chroniącego życie niepełnosprawnych. Kolejne apele wygłaszają polscy politycy, działacze społeczni, czy Kościół katolicki. Póki co bez rezultatu.

Tymczasem w związku z torpedowaniem przez władze wejścia w życie orzeczenia TK, powstał chaos. Niektóre szpitale stosują się do niekonstytucyjnych przepisów stwierdzając, że wyrok póki co nie wszedł w życie. Inne już kierują się opinią TK. Zawiadomienie do prokuratury za wykonywanie po 22 października tzw. aborcji eugenicznej przygotowała Fundacja Pro – Prawo do Życia.

REKLAMA

Komentarze