Belgijska minister opublikowała ceny szczepionek. Wpis zniknął

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Belgijska sekretarz stanu ds. budżetu, Eva De Bleeker (Open VLD) podała objęte klauzulami poufności ceny różnych szczepionek na Covid-19. Zamieściła te informacje we wpisie w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, najtańsza jest ta oferowana przez koncern AstraZeneca. Wpis szybko zniknął.

“Fakty: 33,5 miliona szczepionek zostanie zakupionych w tym roku za 279 milionów euro w ramach coronaprovisie w 2020 r. W ramach coronaprovisie w 2021 r. kolejne 500 milionów euro będzie dostępnych między innymi na szczepionki”. Wpis takiej treści, z dołączoną tabelą z cennikiem szczepionek został zamieszczony przez belgijską polityk. Niedługo później zniknął i można się tylko domyślać powodów.

Belgijska sekretarz stanu ds. budżetu, Eva De Bleeker (Open VLD) podała ceny, objęte klauzulami poufności, różnych szczepionek na Covid. Tweet szybko wyparował. Niemniej jednak tabela ujawnia znaczne różnice pomiędzy cenami laboratoriów: Brytyjczycy z Oxford-AstraZeneca zdecydowali się sprzedać ją po kosztach za 1,78 euro za dawkę, podczas gdy Moderna żąda 18 dolarów.

— Adam Gwiazda delestoile Sunday, December 20, 2020

Jednak zgodnie z zasadą, że informacja raz wrzucona do internetu już nie ginie, wspomniany wpis został zarchiwizowany przez internautów. Jednym z nich jest Adam Gwiazda. Od dawna zajmuje się on informowaniem o ciekawostkach, szczególnie z Francji czy tzw. krajów Beneluksu. Ostatnio, ze względu na zablokowanie jego konta przez Twitter, jego wpisy można śledzić wyłącznie na platformie Parler.com.

Zobacz także: Amantadyna zatrzyma koronawirusa? Winnicki testuje, wiceminister zachwala

Jak zwraca uwagę Adam Gwiazda, “tabela ujawnia znaczne różnice pomiędzy cenami laboratoriów”. – Brytyjczycy z Oxford-AstraZeneca zdecydowali się sprzedać ją po kosztach za 1,78 euro za dawkę, podczas gdy Moderna żąda 18 dolarów – zauważa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY