Rzecznik rządu: “Jutro pilne posiedzenie zespołu kryzysowego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik rządu Piotr Muller poinformował o jutrzejszym zebraniu rządowego zespołu kryzysowego w sprawie nowej odmiany koronawirusa. Rząd nie wyklucza żadnych możliwości, włącznie z zawieszeniem lotów do Wielkiej Brytanii. Poniedziałkowe spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 10.

W ostatnich dniach po Europie rozprzestrzenia się nowa mutacja SARS-COV-2. Przypadki potwierdzono już w Wielkiej Brytanii, Australii, Belgii oraz Danii. Komunikacje lotniczą z Wyspami Brytyjskimi zawiesiły już takie kraje jak Holandia i Dania oraz Belgia.

Z tego powodu rzecznik rządu Piotr Muller za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej poinformował o jutrzejszym zebraniu sztabu kryzysowego – “W tej chwili zbieramy i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE” – powiedział.

Zobacz także: WHO zawiadamia Europę o nowym szczepie koronawirusa

Rzecznik informuje o zebraniu sztabu kryzysowego

“Jutro na posiedzeniu RZZK będzie omawiana ta kwestia. W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z tym, ze możliwe jest ograniczenie lotów do Wielkiej Brytanii” – podkreślił Muller.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

DoRzeczy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY