Marszałek Sejmu blokuje obywatelską inicjatywę “Stop LGBT”

Dodano   0  
  Loading

Marszałek Sejmu próbuje zablokować obywatelską inicjatywę, która zmierza do wzmocnienia ochrony małżeństwa i rodziny przed homoideologią. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” składa więc do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną na decyzję Marszałka – poinformował Komitet.

Inicjatywę “Stop LGBT” zainicjowała Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek. Zebrano pod nią ponad 200 tys. podpisów. Według Fundacji, złożony projekt ustawy “ma na celu wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację z przestrzeni publicznej zgromadzeń negujących te podstawowe wartości”.

– Jako Komitet Inicjatywy Ustawodawczej składamy skargę do Sądu Najwyższego aby głos obywateli został uwzględniony a Sejm rozpatrzył projekt ustawy. Chcemy, aby prawo w Polsce chroniło rodziny przed wrogą im ideologią, a rządzący pochylili się nad postulatami wyrażonymi przez 200 tysięcy Polaków zamiast szukać wymówek, aby projektem się nie zajmować – powiedział pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, Krzysztof Kasprzak. Komitet liczy na pozytywną decyzję SN. “Jeśli tak się nie stanie, Fundacja Życie i Rodzina zapowiada kolejną zbiórkę pod analogicznym projektem na wiosnę 2021 roku. Nie pozwolimy politykom uciekać od tematów ważnych dla polskiego społeczeństwa” – informuje Komitet.

Zobacz także: Amerykańscy naukowcy: Oznaczanie płci w aktach urodzenia szkodliwe

W czym problem? Jak informuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, “podpisy obywateli zostały pozytywnie zweryfikowane przez Kancelarię Sejmu, jednak Marszałek próbuje dowodzić, że zgłoszony projekt jest niemożliwy do rozpatrzenia, choć w sierpniu taki właśnie projekt zarejestrowała”. – Sprawa wpisuje się w kontekst związany z ostatnią porażkę polskiej dyplomacji w Brukseli, gdzie umożliwiono stosowanie mechanizmu „fundusze za praworządność”. Nie jest tajemnicą, że jedną z najważniejszych „wartości” wymuszanych przez organy Unii Europejskiej jest kolonizacja ideologiczna państw członkowskich pod dyktando ruchu LGBT. Próby utrącenia inicjatywy obywatelskiej #StopLGBT wpisują się w trend stopniowej kapitulacji polskiego rządu przed homoideologią – uważa Fundacja Życie i Rodzina.

zycieirodzina.pl

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY