REKLAMA

Zmarł były prezes KNP i europoseł Michał Marusik

Dziś zmarł Pan Michał Marusik, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 80′ uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej, człowiek ideowej prawicy – poinformowano na oficjalnym profilu polityka na Twitterze.

Michał Marusik miał 69 lat. Informację o jego śmierci podali także m.in. gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski czy prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. – Dziękuję, za te godziny rozmów o sprawach politycznych, gospodarczych, ideowych gdy byłem Pana asystentem – napisał radny z Pomorza. – Dobry człowiek. Polityk, który pełnił swe funkcje w duchu służby. Altruista z poświęceniem oddający swoje talenty dla narodowej wspólnoty – napisał z kolei mec. Kwaśniewski.

W ostatniej kadencji Parlamentu Europejskiego Michał Marusik pełnił funkcję eurodeputowanego. Startował z listy Kongresu Nowej Prawicy. W 2015 roku został wybrany prezesem tej partii, zastępując Janusza Korwin-Mikkego. Dwa lata później zrezygnował z tego stanowiska. W zeszłym roku związał się z partią POLexit, powołaną przez działaczy KNP.

Zobacz także: Nowe prawo uderzy w hejterów i cenzurę mediów społecznościowych?

Marusik w latach 80. działał w NSZZ „Solidarność”. W 1992 roku został członkiem Unii Polityki Realnej, a w 1994 Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

REKLAMA

Komentarze