REKLAMA

Zakaz przemieszczania się na terenie całej Polski! Rząd podał nowe obostrzenia

REKLAMA

„Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się” – podał polski rząd w komunikacie. Ponadto od 28 grudnia wchodzą nowe obostrzenia.

Zakaz przemieszczania się będzie miał kilka wyjątków. Według komunikatu rządu chodzi o „m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu”. Ponadto od 28 grudnia pojawią się nowe obostrzenia, które będą obowiązywały do około połowy stycznia.

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy, zamykamy hotele, także na ruch służbowy – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte będą także stoki narciarskie. – Zamykamy galerie oprócz tych sklepów, które zapewniają podstawowe potrzeby: sklepy spożywcze, drogerie i inne sklepy, które w takiej kategorii sobie zamieszczamy – powiedział minister. – Dla wszystkich osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym będzie obowiązek odbycia kwarantanny na ogólnych zasadach, czyli kwarantanny dziesięciodniowej – dodał.

Zobacz także: Wzrosną ceny prądu. Rząd wycofuje się z powszechnych dopłat

Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób sprawny – podkreślił minister zdrowia. Poinformował także, że dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane.

„Nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Zastosuj się do obowiązujących ograniczeń – święta spędź w ze swoimi domownikami, nie organizuj dużych spotkań. Pamiętaj, że obowiązuje ograniczenia liczby gości, których możesz zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.” – można przeczytać w rządowym komunikacie.

rmf24.pl, pch24.pl

REKLAMA

Komentarze