Papież Franciszek: Nie mogę milczeć o ponad 30-40 mln ofiarach aborcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Aborcja to niesprawiedliwość – uważa papież Franciszek. Ojciec Święty zwraca uwagę, że morderczy proceder rocznie kosztuje życie 30-40 milionów ofiar na całym świecie.

Papież jednoznacznie wypowiedział się na temat sprawy świętości życia. – Chociaż wielu będzie zirytowanych, słysząc, jak papież powraca do tego tematu, nie mogę milczeć o ponad 30-40 milionach nienarodzonych istnień odrzucanych każdego roku przez aborcję. To bolesne widzieć, jak w wielu regionach, które uważają się za rozwinięte, zachęca się do takiej praktyki, ponieważ dzieci, które mają się urodzić, są niepełnosprawne lub nieplanowane – stwierdził. – Życie ludzkim nigdy nie jest ciężarem. Wymaga, abyśmy zrobili dla niego miejsce, a nie odrzucali je – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek: Aborcja to niesprawiedliwość

– Oczywiście pojawienie się nowego ludzkiego życia w potrzebie – czy to nienarodzonego dziecka w łonie, czy migranta na naszej granicy – stanowi wyzwanie i zmienia nasze priorytety. Poprzez aborcję i zamknięte granice odmawiamy zmiany naszych priorytetów, poświęcając ludzkie życie w obronie naszego bezpieczeństwa ekonomicznego lub aby złagodzić nasz strach, że rodzicielstwo wywróci nam życie do góry nogami. Aborcja to niesprawiedliwość – powiedział papież.

Zobacz także: Muzułmańscy terroryści do chrześcijan: „Nigdy nie przestaniemy was zabijać”

– Jeśli nasza autonomia wymaga śmierci kogoś innego, nie jest niczym innym niż żelazną klatką. Często zadaję sobie dwa pytania: czy właściwe jest wyeliminowanie ludzkiego życia, aby rozwiązać problem, i czy dobrze jest zatrudnić zabójcę do rozwiązania problemu? – zapytał Franciszek.

magnapolonia.org

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY