Prezydent powołał Ardanowskiego na szefa Rady ds. Rolnictwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Andrzej Duda powoła dzisiaj specjalną Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Na jej czele postawił byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Nowo powstała instytucja jest kontynuatorem byłej Rady ds. Wsi i Rolnictwa.

Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powstałej Rady d.s Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Jest to kontynuacja działającej przy prezydencie Lechu Kaczyńskim Rady ds. Wsi i Rolnictwa. Funkcjonowała ona w latach 2009-2010.

Zobacz także: Kolejny powiat wprowadzi Kartę Praw Rodzin? Trwa zbiórka podpisów

Prezydent Andrzej Duda na przewodniczącego nowej instytucji powołał byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego – “Poprosiłem pana ministra o to, by podjął się funkcji przewodniczenia tej Radzie dlatego, że patrząc tak romantycznie uznałem jego osobę za pewien przejaw ciągłości. Chciałbym, żebyście państwo także patrzyli przez pryzmat takiej ciągłości, że to, co wtedy zostało podjęte przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, my dzisiaj po prostu kontynuujemy” – powiedział.

Jan Krzysztof Ardanowski był również przewodniczącym prezydenckiej Rady ds. Wsi i Rolnictwa, co miała także na uwadze Głowa Państwa Polskiego.

“Na obszarach wiejskich muszą być zapewnione takie warunki życie, by żyło się tam nie gorzej niż w mieści, by poziom życia rolnika był jak najwyższy. Rozwój obszarów wiejskich, dbałość o tę część Polski, która stanowi przecież jej większość, to bardzo ważny element realizacji praw konstytucyjnych “ – podkreślił Prezydent.

Prezydent powołał do swojej rady:

 1. Jan Krzysztof Ardanowski – przewodniczący Rady
 2. Lucjan Cichosz
 3. Czesław Cieślak
 4. Barbara Fedyszak-Radziejowska
 5. Bogdan Fleming
 6. Kamila Grzywaczewska
 7. Teresa Hałas
 8. Lech Kuropatwiński
 9. Artur Maciej Paradowski
 10. Rafał Pelc
 11. Walenty Poczta
 12. Marian Grzegorz Podstawka
 13. Marian Sikora
 14. Błażej Spychalski
 15. Monika Stanny
 16. Barbara Szczepanik
 17. Wiktor Szmulewicz
 18. Antoni Szumny
 19. Jerzy Zająkała
 20. Michał Zasada

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY