REKLAMA

Muzułmańscy terroryści do chrześcijan: „Nigdy nie przestaniemy was zabijać”

REKLAMA

„Do wszystkich chrześcijan na świecie, zwłaszcza, że zbliża się Boże Narodzenie, powinniście wiedzieć, że nigdy nie przestaniemy was zabijać” – zakomunikowali muzułmańscy terroryści z grupy powiązanej z Boko Haram. Wcześniej zaatakowali chrześcijan we wschodnim Nigrze w Afryce.

Przesłanie do „wszystkich chrześcijan na świecie” znalazło się w filmiku, w którym jedna z frakcji Boko Haram przyznaje się do zamordowania 27 osób w południowo-wschodnim Nigrze. Lokalne władze określiły atak jako „bezprecedensową brutalność”. Napastnicy spalili również 60 procent miasta Toumour, niszcząc ponad 1000 domów i centralny rynek.

Zobacz także: Francja: Radio publiczne zablokowało reklamę przez słowo „chrześcijanie”

W trwającym niespełna 3 minuty nagraniu zapowiedziano, że grupa terrorystyczna zintensyfikuje ataki w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia. „Do wszystkich chrześcijan na świecie, zwłaszcza, że zbliża się Boże Narodzenie, powinniście wiedzieć, że nigdy nie przestaniemy was zabijać” – zakomunikowali muzułmańscy terroryści.

Ataki muzułmańskich terrorystów na chrześcijan w tym regionie Afryki dzieją się od lat. W sąsiadującej od południa z Nigrem Nigerii od 2009 roku Boko Haram doprowadziła do śmierci już ponad 36 tys. osób. Ponad 2 mln osób zostało zmuszonych do opuszczenia swych domostw i ucieczki.

humangle.ng

REKLAMA

Komentarze