Wiceminister powiedział, że się nie zaszczepi. Straci stanowisko?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Kowalski.

/ Fot. Wikimedia Commons

– Wicepremier Jacek Sasin zdecydował, że Janusz Kowalski straci stanowisko wiceministra. Sasin wkrótce ma złożyć wniosek w tej sprawie – informuje WP. Wszystko przez jego krytykę decyzji rządu podczas unijnego szczytu i stwierdzenie, że się nie zaszczepi.

– To plotka, która ma wywołać napięcie w koalicji rządowej – stwierdził z kolei lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. To z ramienia tej partii wiceminister Kowalski zajmuje swoje stanowisko. – Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, że członek Solidarnej Polski, za złożenie wniosku na zarządzie swojej partii, do którego jest uprawniony, zostaje ukarany w ramach koalicji rządowej – podkreślił.

Weto albo śmierć – apelował wiceminister Kowalski jeszcze kilka dni temu. Ostatecznie polski rząd nie zawetował unijnego budżetu. W związku z tym polityk podczas posiedzenia zarządu złożył wniosek o opuszczenie przez tą partię koalicji rządowej i założenie nowego klubu. Wniosek został odrzucony.

Zobacz także: Niedzielski rekomenduje pozostawienie obostrzeń do połowy stycznia

Z kolei wczoraj zaskoczył swoją wypowiedzią odnośnie szczepień. Jego słowa padły w programie “Newsroom” Wirtualnej Polski. – Na chwilę obecną nie zaszczepię się przeciwko koronawirusowi – stwierdził. Podkreślił, że jest to “kwestia wolności i decyzji każdego człowieka”. – Mówię to w swoim imieniu. To jest moja decyzja. Każdy podejmuje je według własnego uznania i w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Uważam, że polskie państwo nie może zmuszać nikogo, żeby się szczepić – powiedział. – Nie namawiam nikogo do tego, żeby się szczepił i nie namawiam nikogo, żeby się nie szczepił – zaznaczył. Zaapelował jednocześnie, aby “jego prawo do wolności zostało uszanowane”. Według nieoficjalnych informacji słowa wiceministra o tym, że się nie zaszczepi miały przyczynić się do decyzji Jacka Sasina.

Wicepremier Sasin jest ministrem aktywów państwowych. Jednym z jego zastępców w tym resorcie jest polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY