Nowy rodzaj koronawirusa. Rozprzestrzenia się szybciej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Człowiek w maseczce

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W Wielkiej Brytanii wykryto nowy rodzaj koronawirusa. Poinformował o tym minister zdrowia Matt Hancock. Nowa odmiana rozprzestrzenia się szybciej niż ta znana do tej pory.

Według informacji, które podał brytyjski minister zdrowia, do tej pory odnotowano ponad 6 tys. przypadków nowego wirusa. Został on zaobserwowany na 60 różnych obszarach głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. To ten nowy rodzaj wirusa napędza gwałtowne wzrosty w statystykach, które są widoczne na tych obszarach w ostatnich dniach.

Co wiadomo o nowym szczepie koronawirusa?

– Muszę podkreślić, że w tym momencie nic nie wskazuje, by ten wariant powodował większe prawdopodobieństwo poważnego przebiegu choroby. A najnowsze wskazania kliniczne mówią, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby ta mutacja nie zareagowała na szczepionkę – poinformował minister Matt Hancock. O wszystkim została już poinformowana Światowa Organizacja Zdrowia. Brytyjscy rządowi naukowcy natomiast badają nowy szczep koronawirusa w laboratorium w Porton Down.

Zobacz także: Wiceminister powiedział, że się nie zaszczepi. Straci stanowisko?

Nową odmianę koronawirusa zidentyfikowano po raz pierwszy tydzień temu. Stało się to w hrabstwie Kent. To wynik rutynowych badań prowadzonych przez rządową agencję Public Health England. Brytyjski rząd o sprawie wie od piątku.

W Wielkiej Brytanii już w grudniu rozpoczęły się szczepienia przeciw koronawirusowi. Chętnym osobom zaaplikowano preparaty od koncernu farmaceutycznego BioNTech oraz Pfizer. To jednen z niewielu dostawców tego specyfiku na europejski rynek. 29 grudnia o swojej decyzji w sprawie dopuszczenia szczepionek na rynek unijny ma poinformować Europejska Agencja Leków (EMA). Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w Polsce szczepienia zaczną się niedługo po wydaniu pozytywnej decyzji przez europejski urząd.

gazetaprawna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY