Chińscy komuniści w Pfizer i AstraZeneca? Wyciek tajnych danych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Komunistyczna Partia Chin masowo infiltruje światowe firmy i rządy. Tak wynika z bazy danych, obejmującej niemal 2 mln członków partii. Wyciekła ona w ostatnim czasie. Przedstawiciele KPCh znajdują się m.in. w koncernach AstraZeneca i Pfizer, a także Rolls Royce czy Airbus.

– Oddziały partii komunistycznej zostały utworzone w zachodnich firmach, umożliwiając infiltrację tych firm przez członków KPCh – którzy, jeśli zostaną wezwani, odpowiadają bezpośrednio przed partią komunistyczną, przed samym przewodniczącym, prezydentem – poinformowała dziennikarka Sky News Australia Sharri Markson. Ujawniony rejestr zawiera imiona i nazwiska, stanowisko w partii, datę urodzenia, krajowy numer identyfikacyjny i pochodzenie etniczne.

– Niesamowite w tej bazie danych jest nie tylko to, że ujawnia ludzi, którzy są członkami partii komunistycznej i którzy obecnie mieszkają i pracują na całym świecie, od Australii po Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię – podkreśliła. – To niesamowite, ponieważ ujawnia sposób działania partii pod rządami prezydenta i przewodniczącego Xi Jinpinga – dodała.

Bazę danych pobrała z serwera w Szanghaju grupa chińskich dysydentów. Następnie dane zostały przekazane Międzyparlamentarnemu Sojuszowi w sprawie Chin (IPAC). W jego skład wchodzi ponad 150 polityków z całego świata, monitorujących niepokojące działania Chin. – Następnie przekazano je międzynarodowemu konsorcjum czterech organizacji medialnych: The Australian, The Sunday Mail w Wielkiej Brytanii, De Standaard w Belgii i szwedzkiemu redaktorowi, w celu analizy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i to właśnie zrobiliśmy – poinformowała australijska dziennikarka.

Ujawniona baza danych jest podzielona na ponad 79 tys. oddziałów. Członkowie Komunistycznej Partii Chin znaleźli się na istotnych stanowiskach m.in. w Pfizer i AstraZeneca, w Airbus, Boeing czy Rolls-Royce. Dwie pierwsze firmy odpowiadają za szczepionkę na koronawirusa.

o2.pl, skynews.com.au

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY