Lekarze wykonujący aborcję eugeniczną trafią do więzienia? Jest zawiadomienie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fundacja Pro – Prawo do Życia poinformowała, że złoży do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie wszystkich szpitali, które nie zaprzestały wykonywania aborcji eugenicznych mimo wyroku TK. Chodzi min. o Szpital UCK w Gdańsku, Szpital USK w Białymstoku, czy Instytut Matki i Dziecka.

Jak zauważa Fundacja, w świetle uchwały Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego z 2016 roku, po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku, nawet gdyby nie został on przez opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji, nie istnieje już domniemanie konstytucyjności podważonego przez TK przepisu. – To oznacza, że sądy, które będą orzekać w sprawie lekarzy, którzy dokonywali aborcji eugenicznych po 22.10.2020 roku, będą musiały wziąć pod uwagę, że wtedy zabiegi te już nie mogły być uznawane za zgodne z prawem. Lekarz, który wykonał aborcję eugeniczną po 22 października może trafić do więzienia na 2 lata – stwierdza Fundacja Pro – Prawo do życia.

Zawiadomienie za zawiadomieniem

Fundacja zamierza złożyć do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie wszystkich szpitali, które po 22 października nie zaprzestały wykonywania aborcji eugenicznej. Co ciekawe wcześniej finansowana przez George Sorosa Helsińska Fundacja Praw Człowieka wysunęła zupełnie przeciwną tezę. Organizacja przeprowadziła ankietę, w której zapytała dyrektorów szpitali, czy po wyroku TK zaprzestali wykonywania morderczego procederu. Ich zdaniem póki orzeczenie nie zostało opublikowane, szpitale są zobowiązane nadal zabijać dzieci nienarodzone podejrzewane o chorobę. Na kanwie działań HFPR prezydent Olsztyna zwolnił dyrektora miejskiego szpitala.

Niewątpliwie brak publikacji wyroku TK ws. aborcji eugenicznej wywołał mnóstwo zamieszania. To niezrozumiała i bezpodstawna decyzja rządu. Z każdym kolejnym dniem przynosi coraz więcej chaosu. Tymczasem nie to było intencją sędziów Trybunału.

stronazycia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY