REKLAMA

Prezydent Olsztyna zwolnił dyrektora szpitala, bo nie dokonał aborcji

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował o odwołaniu ze stanowiska dyrektora miejskiego szpitala Andrzeja Bujnowskiego. Wszystko przez ankietę współfinansowanej przez George Sorosa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jak się okazuje, po wyroku TK w szpitalu nie zabito ani jednego dziecka poczętego.

Brak tego typu zabójstw spowodował „utratę zaufania Prezydenta Olsztyna w stosunku do dyrektora Bujnowskiego”. Co ciekawe, jak wynika ze stanowiska szpitala, takie statystyki nie wynikły jednak ze szczególnie twardej postawy moralnej lekarzy. Po prostu w badanym okresie nie zgłosiła się żadna kobieta, która chciałaby zabić swoje dziecko przed narodzeniem. – Wszystkie procedury ginekologiczne i położnicze, w tym także zabiegi przerywania ciąży, wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. (…) Nie zaistniała dotychczas sytuacja, w której Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie odmówiłby przeprowadzenia zabiegu przerywania ciąży w przypadku dopuszczonym przepisami prawa – oświadczył szpital. Podkreślono, że w ciągu roku w olsztyńskiej placówce dokonuje się bardzo niewielkiej ilości przypadków aborcyjnego procederu.

Zobacz także: Twitter zbanował profil prawicowego portalu. Facebook obciął mu zasięg

Andrzej Bujnowski był dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie od 7 września. Teraz obowiązki dyrektora pełni Lucyna Kiełbasa. – Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora tego szpitala – oświadczył ratusz.

Decyzja, którą podjął prezydent Olsztyna, została wywołana przez działania Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Organizacja zaalarmowała, że mimo braku publikacji wyroku TK, broniącego prawa do życia dzieci nienarodzonych podejrzewanych o ciężką chorobę, część szpitali już zaprzestała dokonywania zabójczego procederu. Wśród takich placówek wymieniono także tę olsztyńską.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka nie ukrywa, że jest współfinansowana przez organizacje miliardera George Sorosa jak Open Society Foundation.

nczas.com, hfhr.pl

REKLAMA

Komentarze