Książeczka szczepień pod skórą? Gates rozpoczął testy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. wikipedia commons

Opracowany przez inżynierów Massachusetts Institute of Technology, a sfinansowany przez Fundację Gatesów wynalazek ma zastąpić tradycyjne książeczki szczepień. Wszczepione pod skórę nanocząsteczki będą mogły być odczytywane przez smartfony i pokazywać naszą historię szczepień.

Dotychczas nowa technologia była testowana wyłącznie na szczurach. Jednak twórcom udało się przekonać rządy kilku najbiedniejszych państw, aby móc rozpocząć testy na ludziach. Takie testy rozpoczęły się już w afrykańskich państwach Kenii i Malawi, a także w azjatyckim Bangladeszu.

Zobacz także: Dworczyk: Zaszczepieni na koronawirusa będą mieli przywileje

Amerykański wynalazek składa się z nanokryształów na bazie miedzi o średnicy 3,7 nanometra (nanometr to jedna miliardowa część metra), zamkniętych w kapsułkach wielkości 16 mikrometrów (mikrometr to jedna milionowa część metra). Wszczepienia dokonuje się za pomocą zespołów mikroigieł, które mogą być ułożone w różne figury geometryczne. Następnie tak zakodowane informacje można odczytać po przyłożeniu do skóry lekko zmodyfikowanego smartfona.

Fundacja Gatesów, która sponsoruje nowy wynalazek, została założona przez Billa Gatesa, twórcę Microsoftu, wraz z żoną.

strajk.eu

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY